XXII Bieg Solidarności

7 czerwca na ulicach Lublina odbyły się XXII Biegi Solidarności Lubelski Lipiec 1980. Tradycyjnie ulicami Lublina pobiegli uczniowie ze szkół podstawowych (klasy IV-VI), gimnazjalnych, ponadpodstawowych oraz studenci i VIP-y. Na płycie stadionu MKS „Start” rywalizowali uczniowie szkół podstawowych – klasy od I do III oraz najmłodsi biegacze – Krasnale. Nie zabrakło również emocji podczas startu niepełnosprawnych dorosłych i dzieci.

Wśród setek uczestników biegu nie zabrakło również reprezentantów naszej szkoły, w składzie:
1. Karolina Stanicka IA GIM
2. Patrycja Ułanowska IA GIM
3. Teresa Sydo IIIA GIM
4. Natalia Matuszewska IIIA GIM
5. Marek Hunek IA LO
Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę, przebiegli cały dystans zajmując miejsca w środku stawki, a Karolina Stanicka zajęła bardzo wysokie 8 miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Opiekunem naszej drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego, pan Robert Wróblewski.