ROWEROWY RAJD INTEGRACYJNY: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 46 – GIMNAZJUM NR 8

Jak integrować młodzież z podstawówki i gimnazjum??? Nic prostszego – zorganizować wspólny rajd rowerowy! Rajd zaplanowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły: Iwona Powęzka, Ewa Ryczek i Robert Wróblewski. 20 września o godzinie 9.00 grupa 20 uczniów z obu szkół wyruszyła na trasę.

Na uwagę zasługuje fakt, że w rajdzie wzięła udział mama jednej z uczennic podstawówki, dzięki której możemy umieścić na stronie wspaniałe zdjęcia z wycieczki. Po wyjeździe spod szkoły, ścieżkami rowerowymi, których z roku na rok przybywa w naszym mieście, uczestnicy rajdu przejechali nad Zalew Zemborzycki, gdzie podczas pierwszego postoju dziewczyny odpoczywały przed dalszą drogą, a niestrudzeni chłopcy rozegrali krótki mecz piłki nożnej. Następnie grupa przejechał ścieżką dookoła zalewu, z krótkimi postojami na drugie śniadanie i rozrywkę, m.in. ochotnicy próbowali sił w grze w warcaby z panem Robertem Wróblewskim. Po dotarciu na drugą stronę zalewu, podczas dłuższego postoju, uczniowie odpoczywali aktywnie na placu zabaw i rozrywki „Słonecznego Wrotkowa”. Niestety pogoda w sobotę nie była sprzymierzeńcem rajdowców, siąpił drobny deszczyk, który przemoczył uczestników i zmusił opiekunów do szybszego powrotu. Ok. godziny 13.00, po przejechaniu 30 kilometrów, wszyscy zdrowi i uśmiechnięci dotarli na ulicę Biedronki, gdzie oficjalnie ogłoszono zakończenie rajdu. Jednogłośnie ustalono, że należy kontynuować tę formę aktywnego wypoczynku w przyszłości.
Poniżej zamieszczamy foto-relację z Pierwszego Rowerowego Rajdu Integracyjnego SP 46 i GIM 8. Miłego oglądania!