30.Pielgrzymka Maturzystów Lubelskich na Jasną Górę!

Uczniowie klasy III a w dniu 27 września 2014r. uczestniczyli Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę. Na 30. jubileuszową pielgrzymkę przybyło ok. 4 tys. osób a hasłem tegorocznego spotkania były słowa: „Nawróćcie się i uwierzcie w Ewangelię”.
Pielgrzymkę rozpoczęła Msza św. odprawiona o godz. 17.00 w jasnogórskiej bazylice. Eucharystii przewodniczył metropolita lubelski abp Stanisław Budzik.
Maturzystów powitał o. Krystian Gwioździk, podprzeor Jasnej Góry, słowami: „Przybywacie na Jasną Górę, aby tu szukać światła i jasności, jaką drogę wybrać, bo powoli dobiega końca wasza szkoła średnia i trzeba dokonać wyboru, trzeba wybrać, tylko nie wolno się pomylić, bo wtedy przegrywa się życie. Jasnogórską Panią i Królową proście, aby pomogła wam dokonać właściwego wyboru. Każda droga będzie dobra, jeśli będzie to droga Bożych przykazań, jeśli będzie to droga zapierania się samego siebie, jeśli będzie to droga naśladowania Chrystusa i Jego Matkę. Kto wybiera taką drogę, wybiera rzeczywiście życie, błogosławieństwo i szczęście”.
Maturzyści podczas Mszy św. odnowili Akt Wiary, a także złożyli Akt Zawierzenia Matce Bożej.