Mecz w rocznicę „Rozejmu bożonarodzeniowego” (WIDEO)

Dnia 10 grudnia w naszej szkole uczciliśmy 100 rocznicę meczu piłkarskiego jaki odbył się podczas bożonarodzeniowego rozejmu w trakcie I wojny światowej. Zagrały w nim drużyny wojsk niemieckich i angielskich, a wynik brzmiał 3:2 dla Niemców.

W obchodach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół nr 10, Szkoły Podstawowej nr 46 oraz obie Panie dyrektor Urszula Łapińska-Łubniewska i Alina Aleksandrowicz. Na początku uczniowie obejrzeli i wysłuchali prezentacji historycznej wprowadzającej w realia epoki i przypominającej o wojennym meczu. Następnie na sali gimnastycznej odbył się mecz piłkarski uczniów Gimnazjum nr 8, którzy reprezentowali Wielką Brytanię i uczniów SP nr 46, reprezentujących Niemców. Mecz zakończył się zwycięstwem Gimnazjum nr 8 7:5. Cała impreza była kolejnym przykładem zacieśniania współpracy obu szkół oraz przybliżania naszej placówki uczniom SP nr 46. Prezentacja i mecz odbyły się w ramach projektu Comenius, w którym uczestniczy nasza szkoła.


I wojna światowa
Rozejm bożonarodzeniowy