Wizyta na Łotwie

W dniach 6 – 12 grudnia odbyła się kolejna wizyta robocza w ramach projektu Comenius. Tym razem gościła nas zaprzyjaźniona szkoła w Rikavie na Łotwie. Program był bardzo bogaty i atrakcyjny. Oprócz pracy nad raportem końcowym, która pochłaniała najwięcej czasu, mogliśmy poznać system edukacji, zwyczaje i najpiękniejsze miejsca tego nadbałtyckiego kraju. Pani Małgorzata Wrona i Małgorzata Gąszczyk przedstawiły raport z ankiety na temat uzależnień wśród młodzieży oraz przygotowaną przez Andrzeja Segita, ucznia klasy II a naszego LO, prezentację multimedialną na temat systemu edukacji w Polsce. Odbyliśmy wizytę w Ratuszu, gdzie spotkaliśmy się z urzędującym merem, zwiedziliśmy bazylikę w Aglonie – miejsce pielgrzymek chrześcijan z całej Łotwy.
Odwiedziliśmy Muzeum Instrumentów Muzycznych, Muzeum Lalek w Preilji, Muzeum Chleba. Wizyta zakończyła się zwiedzaniem stolicy kraju Rygi, gdzie mogliśmy oglądać nie tylko piękne secesyjne budynki z początku XX wieku i poznać trudną historię tego pięknego miasta, ale także podziwiać dzisiejszą Rygę z lotu ptaka w kinie 5D. Żal było wyjeżdżać, cieszymy się już jednak na spotkanie w Szkocji. Nasi uczniowie i nauczyciele spotkają swoich projektowych przyjaciół w marcu.