JEDEN GOL NA DRODZE DO PÓŁFINAŁU!!!

8 grudnia na obiektach sportowych naszej szkoły zostały rozegrane mecze fazy ćwierćfinałowej licealiady miasta Lublin w piłce nożnej halowej chłopców. W grupie, która rozgrywała mecze na naszej hali znalazły się zespoły:

1. V LO
2. XXVII LO
3. III LO
4. LCEZ

Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowały dwa najlepsze zespoły z grupy. Niekwestionowanym liderem została drużyna z V LO, która wygrała wszystkie mecze. Pozostałe zespoły wygrały po jednym spotkaniu, a tym samym zdobyły po trzy punkty. Według regulaminu rozgrywek, w następnej kolejności liczy się bilans bramek zdobytych i straconych. I tu niespodzianka…..wszystkie zespoły miały jednakowy bilans bramek!!! W następnej kolejności bierze się pod uwagę sumę strzelonych bramek w całym turnieju, a tych najwięcej strzeliło III LO, które awansowało do dalszych rozgrywek. W dużym skrócie – gdyby nasz zespół w ostatnim spotkaniu strzelił o 1 (słownie „jeden”) gol więcej, awansowałby do półfinału…..cóż, takie rzeczy zdarzają się nawet w Lidze Mistrzów, trzeba przyjąć to z godnością i spróbować sił za rok.

Skład drużyny XXVII LO:
Pyszniak Piotr 1a
Stańko Kamil 1b
Pochodyła Marcin 1b
Kafara Mateusz 2a
Sadło Jan 2a
Staszczak Michał 2a
Tkaczyk Przemysław 2a
Krzyżak Mateusz 2a
Jaworski Łukasz 2a
Witek Paweł 3a
Rubaj Paweł 3a

Organizatorem grupy ćwierćfinałowej i trenerem drużyny naszego liceum był pan Robert Wróblewski!