Konferencja Urzędu Miasta, pt. „Check IT”

Konferencja organizowana jest w dniu 3 marca 2015 r. na terenie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Wydarzenie Check IT skierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w szczególności do klas o profilu informatyczno – technicznym.
Ma ona na celu pogłębianie wiedzy uczestników z zakresu innowacji technologicznych oraz zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną studiów informatycznych oferowanych przez lubelskie uczelnie wyższe.

W programie zaplanowano wiele prelekcji, prezentacji i warsztatów, prowadzonych przez studentów kół naukowych oraz specjalistów z branży IT. Między innymi przewidziane są prelekcje na temat bezpieczeństwa w sieci informatycznej, tworzenia gier komputerowych oraz ścieżek kariery w branży IT. Dodatkowo uczestnicy będą mieli możliwość udziału w interaktywnych warsztatach m. in. na temat druku 3D, robotyki oraz grafiki komputerowej.

Rejestracja oraz szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się na stronie www.checkit.lublin.eu.
Decyduje kolejność zgłoszeń.