Erasmus +

W tym roku kończymy kolejny międzynarodowy projekt i żegnamy się z programem Comenius. Ostatni wyjazd w ramach tego programu odbywa się w Belgii w miejscowości Dendermonde.
Biorą w nim udział dwie uczennice naszego liceum: Patrycja Wojtuń i Małgorzata Pizior z kl. IIb oraz Patrycja Ułanowska z IIa gimnazjum oraz nauczyciele: Małgorzata Wrona, Robert Wróblewski i Jarosław Pietrak.

Nie spoczęliśmy jednak na laurach. Złożyliśmy dwie aplikacje w ramach nowego programu Erasmus+. Mamy nadzieję, że uzyskamy granty i zacznie się nasza nowa europejska przygoda! Każdy uczeń z pewnością znajdzie coś dla siebie.
Projekt zatytułowany „Nauki ścisłe w życiu codziennym”, którego koordynatorami są p. Małgorzata Wrona i p. Jarosław Pietrak jest dla tych, którzy pasjonują się matematyką, informatyką i naukami przyrodniczymi. Będzie on realizowany z partnerami z Rumunii, Turcji, Portugalii, Włoch (Sycylia) we współpracy z tamtejszymi uniwersytetami i oczywiście naszym, lubelskim UMCS. W projekcie uczestniczy także jeszcze jedna polska szkoła, Zespół SP nr 2 w Zagnańsku.
Dla humanistów przygotowaliśmy projekt: „Młodzież i demokracja”. Koordynatorami są p. Małgorzata Wrona i p. Dariusz Rał, a kraje partnerskie to: Norwegia, Rumunia, Węgry i Grecja.
Zapraszamy do współpracy wszystkich naszych obecnych uczniów, a także tych, którzy w roku szkolnym 2015/16 zostaną uczniami klas pierwszych Zespołu Szkół nr 10 w Lublinie!