Z Comeniusem w Belgii

Minął trzeci dzień naszego pobytu w Dendermonde. Belgowie przyjęli nas bardzo życzliwie. Niedzielę młodzież spędziła u rodzin goszczących, które zapewniły im różne atrakcje. W poniedziałek poznaliśmy szkołę naszych gospodarzy. A było co zwiedzać. Jest ona rozmieszczona w czterech budynkach, uczy się w niej 4000 uczniów i pracuje 400 nauczycieli. Do południa mieliśmy zajęcia, które pozwoliły wszystkim uczestnikom projektu lepiej się poznać. Po obiedzie w szkolnej stołówce wyruszyliśmy na zwiedzanie miasta i okolicy. Zdecydowana większość wybrała do tego celu rowery i 20-to kilometrową trasę. Piechurzy mieli do pokonania 10 kilometrów.
Wtorkowe przedpołudnie spędziliśmy na grze miejskiej, odkrywając najciekawsze zabytki uroczej miejscowości Mechelen. Po lunchu pojechaliśmy do muzeum sportu. Tam poznaliśmy historię wielu dyscyplin sportowych i mieliśmy możliwość spróbować swoich sił w niejednej z nich. Sprawiło nam to dużo satysfakcji i dostarczyło mnóstwo zabawy. Nie chcemy się chwalić, ale nasze uczennice w składzie: Patrycja Ułanowska, Małgorzata Pizior i Patrycja Wojtuń były nie do pokonania w wielu konkurencjach. Wśród nauczycieli państwo: Robert Wróblewski, Jarosław Pietrak i Małgorzata Wrona także wiedli prym w większości dyscyplin.
Jutro czekają nas warsztaty kulinarne, na których przedstawiciele wszystkich krajów partnerskich będą przygotowywać charakterystyczne dla danego państwa desery.