Belgia, Brugia, Bruksela…

Czwartek spędziliśmy na całodziennej wycieczce edukacyjnej w Brugii. Tradycyjnie już uczniowie zwiedzali miasto w międzynarodowych grupach, wyszukując zaznaczone na mapach obiekty. Po południu zwiedziliśmy Muzeum Historii Miasta. W niezwykle oryginalny sposób przedstawiono tam historię tego średniowiecznego miasteczka. Po powrocie do Denedermonde czekała nas pożegnalna impreza, a nauczycieli oficjalna kolacja. Pod okiem rodzin goszczących i belgijskich nauczycieli cała międzynarodowa grupa fantastycznie się zintegrowała i świetnie bawiła. Impreza zakończyła się tuż przed północą.

Piątek rano to chwila relaksu na kręgielni. Koordynatorzy projektu omawiali w tym czasie sprawy dotyczące końcowego raportu. Po obiedzie w szkolnej stołówce pożegnaliśmy pierwszą grupę. Wyjeżdżali Szkoci, Rumuni i Łotysze. Pozostali uczestnicy projektu pojechali pociągiem do Brukseli. Zwiedziliśmy najważniejsze zabytki tej belgijskiej stolicy. Jutro pożegnamy się z Austriakami, Duńczykami, Portugalczykami, Turkami i Belgami. Z doświadczenia wiemy, że poleją się strumienie łez. Chociaż jest to nasze ostatnie projektowe spotkanie, to wszyscy wierzymy, że przyjaźnie zawarte tu w Belgii przetrwają długie lata.