„Tour de Zemborzyce” 2015

26 maja 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Miniolimpiadzie Profilaktyczno – Sportowej dla szkół gimnazjalnych „Tour de Zemborzyce”, która odbyła się w Gimnazjum nr 25 przy ul. Krężnickiej. Program zawodów obejmował część sportową – wyścig rowerowy dookoła Zalewu Zemborzyckiego oraz część profilaktyczną – „Stop dyskryminacji i przemocy”, w której uczniowie mieli do przygotowania plakat oraz prezentację multimedialną. Plakat przygotowały uczennice klasy IIIB – Elżbieta Malec i Dominika Cichocka, prezentację zaś uczniowie tej samej klasy – Piotr Mącik i Paweł Chęć.
W klasyfikacji generalnej Gimnazjum nr 8 zajęło IV miejsce. Różnice punktowe były minimalne, do trzeciego miejsca zabrakło nam zaledwie 2 pkt., a do drugiego 4pkt. Cóż, taki jest sport! Cieszą natomiast indywidualne sukcesy uczniów: I miejsce w swojej kategorii zajął Kamil Błasik z klasy IIIA, II miejsce – Piotr Bożek z klasy IIA, III miejsce w kategorii dziewcząt klas trzecich zajęła Emilia Wilkołek, a piąte w kategorii chłopców klas pierwszych – Piotr Czarnecki z klasy IB. W wyścigu nauczycieli bardzo dobre II miejsce zajął Pan Robert Wróblewski.
Dziękujemy młodzieży za udział i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów.