XV Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku

W piątek, 11 września odbył się w Białymstoku XV Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru.
Przemarsz rozpoczął się przed Pomnikiem Katyńskim. Ulicami Białegostoku uczestnicy udali się do kościoła p.w. Ducha Świętego, gdzie mszę celebrował JE abp prof. dr hab. Edward Ozorowski Metropolita Białostocki. Później przy Pomniku Grobie Nieznanego Sybiraka odbyły się modlitwy za zmarłych w obrządkach katolickim, prawosławnym i ewangelicko-augsburskim. Uroczystości zakończył apel poległych i złożenie wieńców i kwiatów.
Wśród tysięcy uczestników i dziesiątków pocztów sztandarowych była również delegacja ZS nr 10 w Lublinie. Nasi uczniowie dotarli do Białegostoku dzień wcześniej, zwiedzili miasto oraz okolicznościowe wystawy. W czasie przemarszu sztandar gimnazjum otrzymał asystę uczniów LO którzy wystąpili w mundurach.