31. Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

Nasi maturzyści uczestniczyli w dniu wczorajszym tj. 26 września 2015r. w pielgrzymce na Jasną Górę. Hasłem przewodnim tegorocznego pielgrzymowania maturzystów były słowa: „Nowe życie w Jezusie Chrystusie”.

Pielgrzymkę rozpoczęła Droga Krzyżowa odprawiona o godz. 12.00 na wałach jasnogórskich, a o 15.00 wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. odprawiona o godz. 15.30 w jasnogórskiej bazylice. Eucharystii przewodniczył metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, który skierował do pielrzymów m.in. następujące słowa: „Do Kany Galilejskiej został zaproszony Jezus i Jego uczniowie, także my zostaliśmy zaproszeni do polskiej Kany na Jasną Górę. Tu jesteśmy i chcemy być uczniami Chrystusa, chcemy się zapisać do Jego szkoły. Przychodząc do Kany widzimy, że była tam i jest Matka Jezusa, Ona tu jest, Ona czeka, po to, by nam powiedzieć najważniejsze słowa: ‘Czyńcie wszystko, cokolwiek powie mój Syn’”.