UCZNIOWIE Z 46 PODSTAWÓWKI I 8 GIMNAZJUM NA WSPÓLNYM RAJDZIE ROWEROWYM

Pierwsze dni października przyniosły piękną, słoneczną pogodę, która wprost zachęcała do zorganizowania wycieczki rowerowej. Tak też się stało. Nauczyciele wychowania fizycznego postanowili zabrać na wspólną wycieczkę młodzież z naszego gimnazjum oraz szkoły podstawowej nr 46.

W sobotni poranek grupa 20 rowerzystów wyruszyła ze szkoły przy ulicy Biedronki na trasę rajdu, która bezpiecznymi ścieżkami rowerowymi zaprowadziła nas nad Zalew Zemborzycki. Następnie objechaliśmy zalew, część trasy pokonując krętymi ścieżkami leśnymi, biegnącymi tuż przy wodzie. W czasie jazdy mieliśmy wiele przezabawnych przygód, a w czasie kilku przerw na odpoczynek uczniowie mieli czas na wspólne zabawy, rozmowy i pamiątkowe zdjęcia. Po ostatniej przerwie na placu rekreacyjnym na Wrotkowie cała grupa ruszyła w drogę powrotną. Na koniec czekała nas jednak jeszcze jedna śmieszna przygoda. Po kilku minutach jazdy jeden z uczniów gimnazjum zakomunikował, że zostawił na ostatnim postoju plecak. Wraz z kolegą musiał wrócić ok. 2 kilometrów. W tym czasie reszta grupy czekała i żartowała sobie z zapominalskiego. Po dalszych 2-3 minutach uczennica z podstawówki nagle oznajmiła z rozbrajającym uśmiechem, że ona też nie ma plecaka i chyba też został na Wrotkowie. Tu już do akcji wkroczył pan Robert Wróblewski, który wrócił i odnalazł zgubę. Wszystko zakończyło się szczęśliwie, w dobrych humorach dotarliśmy pod szkołę, gdzie nastąpiło oficjalne zakończenie rajdu.
W wycieczce wzięli udział uczniowie klasy V i VI SP 46 oraz klas I i II Gimnazjum nr 8. Całość zorganizował pan Robert Wróblewski oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Iwona Powęzka, Ewa Ryczek i Wojtek Bielecki.