Obóz kondycyjno-szkoleniowy klas bezpieczeństwa wewnętrznego w Ustrzykach Dolnych

W dniu 22 października uczniowie klas mundurowych – I a i II a naszego liceum rozpoczęli szkolenie w Ustrzykach Dolnych. Program obejmuje m.in. zajęcia z technik linowych, elementów survivalu, technik samoobrony i topografii.

Zajęcia odbywają się w formie praktycznej, uczniowie doskonalą umiejętność pracy w zespole, uczą się odpowiedzialności i zaufania do siebie nawzajem. Szkolenie uzupełniają wykłady obejmujące wybrane zagadnienia dotyczące funkcjonowania służb mundurowych – wojska, policji i straży granicznej. Warsztaty w Bieszczadach odbywają się cyklicznie i stanowią stały element programu nauczania klas bezpieczeństwa wewnętrznego.