72 rocznica deportacji żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego do łagrów NKWD

25 października 2016 roku delegacja naszego liceum z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 72 rocznicę deportacji żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego do łagrów NKWD. O 9.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego odprawiono mszę w intencji zesłanych żołnierzy i stowarzyszenia Borowiczan. Następnie w Gimnazjum nr 1 uroczystość rozpoczęła się od złożenia wieńców i kwiatów pod tablicą upamiętniającą zmarłych w łagrach żołnierzy AK. Później w auli odśpiewano hymn Sybiraków i powitano wielu szacownych gości. Po krótkiej lekcji historii uczniowie zaprezentowali krótki występ artystyczny. Dalsza część uroczystości miała miejsce pod pomnikiem „Dla Pamięci,,, Ku Przestrodze”, gdzie odbył się apel pamięci i złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.