Wyspa Skarbów

W dniach 25-26.10.2016 r. Uczniowie klasy II a oraz klas III gimnazjum uczestniczyli w warsztatach programu profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów.
Program prowadzili trenerzy Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej.W trakcie dwóch spotkań z młodzieżą prowadzący wykorzystali udźwiękowione prezentacje multimedialne,były wykłady podczas których pokazywano młodzieży, że warto podejmować rozsądne wybory, kierować się w życiu zasadami wstrzemięźliwości seksualnej do ślubu, wstrzemięźliwość od substancji psychoaktywnych, z szacunkiem odnosić się wobec kobiet, być asertywnym.

Cześć pt. Jak oswoić tygrysy wywołała ogromne poruszenie wśród młodzieży, zachęciła również do głębszej refleksji nad własnym życiem i konsekwencjami podjętych decyzji.
Uczniowie chętnie angażowali się w ćwiczenia aktywizujące, podczas których dla najbardziej zaangażowanych przewidziane były nagrody.