Uroczystość otwarcia projektu Erasmus+

Dzisiejszego dnia społeczność naszej szkoły oraz uczniowie i nauczyciele z Rumunii, Grecji, Hiszpanii, Turcji, Włoch i Polski, a także zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystości otwarcia Międzynarodowego projektu Erasmus+ „Developing inter and trans-curricular skills for 21-st century”.
Relacja w TVP 3 Lublin
Relacja z uroczystości – MadeMedia Pronews

Relacja z uroczystości – Nowy Tydzień

Ceremonię otworzył przepiękny polonez w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Lublin im. Wandy Kaniorowej, który trzykrotnie prezentował polskie tańce ludowe. Mieliśmy zaszczyt gościć panią Małgorzatę Jończyk – inspektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin. Pani Dyrektor Urszula Łapińska-Łubniewska przywitała gości ze szkół partnerskich oraz zaprzyjaźnionych lubelskich szkół: panią Mariannę Olszańską – dyrektora Szkoły Podstawowej nr 51 wraz z nauczycielami i uczniami, panią Elżbietę Nesteruk – wicedyrektora Gimnazjum nr 7 również z uczniami, delegację nauczycieli i uczniów z Gimnazjum nr 11 i Szkoły Podstawowej nr 38.
Następnie każda z partnerskich szkół przedstawiła krótką prezentację własnego kraju, starając się w ciekawy i oryginalny sposób zaprezentować siebie i swój kraj. Były więc opowieści, prezentacje strojów, żywiołowe tańce i scenki. Z dużym uznaniem spotkał się również program przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Piosenki, pokaz sztuk walki, musztra udowodniły wielkie talenty naszych uczniów.
W przerwach pomiędzy prezentacjami mogliśmy podziwiać pokazy taneczne Zespołu Pieśni i Tańca Lublin, a także występy wokalne, gitarowe czy pokazy musztry w wykonaniu uczniów naszej szkoły.