7. Rodzinny Rajd Rowerowy

Wydział Oświaty i Wychowania zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 7. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym.

Start w niedzielę, 21 maja br. o godz. 12.00 z pl. Łokietka w Lublinie. Meta rajdu to ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Przygotowane zostały do wyboru trzy trasy, o różnym stopniu trudności. Dla początkujących rowerzystów i dzieci przygotowano trasę żółtą, 9 km. Bardziej doświadczeni mogą wybrać trasę czerwoną, 18 km. Pokonanie 30-kilometrowej trasy niebieskiej będzie wymagało od rowerzystów umiejętności poruszania się w terenie i orientacji.

Celem naszej imprezy jest popularyzacja aktywnego wypoczynku w gronie rodzinnym, w kontakcie z naturą i prezentacja walorów przyrodniczych województwa lubelskiego.
W bieżącej edycji chcemy szczególnie promować lasy Lubelszczyzny i ich potencjał ekologiczny, w tym ścieżki rowerowe Roztocza z jego Parkiem Narodowym, a także Polesie
z Parkiem Narodowym.

Program VII Rodzinnego Rajdu Rowerowego
„ROWEROWY LAS”
21 maja 2017 rok, godz. 12.00, Plac Łokietka

Przejazd rowerzystów

12.00 – Plac Łokietka zbiórka rowerzystów, formowanie peletonu według oznaczenia wybranej trasy
Kolumna rowerzystów tworzona wg kolejności:
Czoło kolumny grupa I: uczestnicy trasy żółtej, 9 km.
Środek kolumny grupa II: uczestnicy trasy czerwonej, 18 km.
Tył kolumny grupa III: uczestnicy trasy niebieskiej, 30 km.
12.15 – start rajdu

UWAGA: przejazd prawym pasem jezdni.

Festyn rodzinny – ROWEROWY LAS 12:00-17:00

12:00 – gotowość wszystkich namiotów ekspozycyjno-prezentacyjnych wystawców na terenie eventowym ośrodka

12:30 – spodziewany przyjazd pierwszej grupy rowerzystów głównie rodzin z dziećmi. Do godz. 14:00 przyjazd pozostałych grup rowerzystów.

13:00 rozpoczęcie części artystyczno-konkursowej na scenie festynu
słowno-taneczno-muzyczne występy grup szkolnych i solistów,
zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów kultury,
pokazy strażackie i pomocy medycznej,