2. Mila Pamięci Ofiar Komunizmu

2. Mila Pamięci Ofiar Komunizmu – udział uczniów i nauczycieli XXVII LO w Lublinie

16 września w Parku Ludowym w Lublinie po raz drugi został zorganizowany Bieg Pamięci Ofiar Komunizmu. Jest to prawdopodobnie jedyny taki bieg na świecie. W ramach tego wydarzenia odbyły się trzy biegi dedykowane uczniom, rodzicom i nauczycielom ze szkół podstawowych klas IV-VII, szkół gimnazjalnych i szkół ponad gimnazjalnych. Dystans biegu to mila lądowa, czyli 1609 metrów. Trasa biegu została wytyczona w parku.

W 2. Mili Pamięci Ofiar Komunizmu udział wzięli także uczniowie i nauczyciele XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru w Lublinie. Mimo dosyć mocnych opadów deszczu humory zawodnikom dopisywały, a i wyniki także pozytywnie zaskoczyły.

Wyniki naszych zawodników w kategorii szkoły ponadgimnazjalne open:
19 – Adrian Grobelny
20 – Mger Sargsyan
25 – Robert Sargsyan
29 – Wojciech Bielecki – nauczyciel (3 w kategorii nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych)
31 – Andrzej Grochowski – nauczyciel

Celem biegu 2. Mila Pamięci Ofiar Komunizmu jest nie tylko promocja biegania, ale przede wszystkim pamięć historyczna i upamiętnienie milionów ofiar komunizmu na całym świecie. Każdy uczestnik, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy dyplom. A zwycięzcy poszczególnych kategorii uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami oraz nagrodami. Najliczniejsze reprezentacje szkolne otrzymały także puchary.