Świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych rozpoczęliśmy w naszej szkole świętowanie tego wydarzenia od przedstawienia w języku niemieckim pt.” Rotkäppchen „ tzn. „Czerowny Kapturek”.

Nad obchodami tych dni czuwa Zespół Języków Obcych naszej szkoły pod przewodnictwem p. Małgorzaty Wrony. Inscenizacja została przygotowana przez uczniów klasy III gimnazjum oraz ucznia klasy III liceum pod opieką nauczycielki j. niemieckiego p. Alicji Trzaski. Uczniowie rewelacyjnie wcielili się w role czerwonego Kapturka, wilka, babci, mamy, myśliwych. Nie zabrakło również kwiatków, krzewu i opowiadającego o wszystkim narratora. Scenografia została pomysłowo przygotowana przez uczniów (łącznie z wiszącym ptakiem), z pomocą nauczycieli. Występ umiliły tańce do dwóch piosenek, także w języku niemieckim. Uczniowie oraz publiczność mieli wyśmienitą zabawę, było dużo śmiechu. A pod koniec, gdy Pani Dyrektor zapytała publiczność, jakie słówka zapamiętali bez problemu zostały wymienione: Grossmutter (babcia), Jäger (myśliwy), Rotkäppchen (czerowny Kapturek), Wolf (wilk). Spektakl wprawił wszystkich w dobry humor.