Uroczystości z okazji 200 rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki

15 października 2017r. minęła 200 rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki, który związany był również z naszym miastem. Mieszkał w okolicach Sławinka, był dowódcą lubelskiego Garnizonu i prowadził manewry w okolicach Dziesiątej i Wrotkowa. Na Lubelszczyźnie leczył również swoje rany sercowe. Tutaj też walczył podczas wojny polsko-rosyjskiej.

Bohater narodów: polskiego i amerykańskiego znany jest na całym świecie. Nie przypadkiem najwyższy szczyt Australii i całej Oceanii, nazwany został Górą Kościuszki. I to nie z uwagi na pokaźne rozmiary bohatera, ten mierzył sobie zaledwie 165cm wzrostu, lecz jego zasługi dla narodów oczekujących wolności.
W obchodach rocznicowych uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, z pocztem sztandarowym na czele.