Obóz kondycyjno-szkoleniowy klas mundurowych – Ustrzyki Dolne 2017

Uczniowie XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru – wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 10 w Lublinie ukończyli pierwszy dzień szkoleniowy kolejnej edycji obozu kondycyjno-szkoleniowego, który odbywa się w Ustrzykach Dolnych.

Kadeci program obozu rozpoczęli od dwunastokilometrowego przemarszu do miejsca zajęć. W punkcie docelowym zostali podzieleni na 3 drużyny, które rotacyjnie wykonywały określone zadania. Były to – kuchnia polowa, w której uczniowie przygotowali między innymi wyśmienitą i bardzo sycącą grochówkę oraz herbatę z własnoręcznie zebranej mięty oraz gałązek wierzby. W punkcie alpinistycznym uczniowie doskonalili umiejętność poruszania się po ściance wspinaczkowej oraz podejść w górę na linach. Ostatnim zadaniem było praktyczne wykorzystanie elementów taktyki pododdziałów lekkiej piechoty w grach z użyciem karabinków do paintballa.

Po powrocie z zajęć uczniowie przystąpili do sprawdzenia i przygotowania swojego ekwipunku do kolejnego dnia obozu.