Obóz kondycyjno-szkoleniowy klas mundurowych – Ustrzyki Dolne 2017

Uczniowie XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru – wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 10 w Lublinie ukończyli drugi dzień szkoleniowy kolejnej edycji obozu kondycyjno-szkoleniowego. Głównym celem wyznaczonym do realizacji dla kadetów był marsz kondycyjny szlakami pieszymi wokół Ustrzyk Dolnych.

Po wymarszu z miejsca zakwaterowania grupa udała się początkowo w kierunku Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach dolnych, na wysokości którego rozpoczynał się niebieski szlak. W tym miejscu rozpoczął się właściwy marsz. Trzymając się wyznaczonych ścieżek kadeci przeszli kolejno przez szczyty Kiń i Orlik. Udając się w kierunku rzeki Stebnik, którą musieli przekroczyć z marszu. Następnie zdobyty został szczyt o tej samej nazwie. Pętlę zamknęło dojście do miejscowości Krościenko, z której kadeci marszem udali się w kierunku Ustrzyk Dolnych.

W czasie marszu uczniowie mieli możliwość obcowania z bieszczadzką przyrodą i podziwiania jej piękna. Uważni dostrzegli między innymi grupy jeleni, a także ślady obecności wilków oraz niedźwiedzi.

Po powrocie z zajęć uczniowie przystąpili do sprawdzenia i przygotowania swojego ekwipunku do kolejnego dnia obozu.