Obóz kondycyjno-szkoleniowy klas mundurowych – Ustrzyki Dolne 2017

Uczniowie XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru – wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 10 w Lublinie ukończyli trzeci dzień szkoleniowy kolejnej edycji obozu kondycyjno-szkoleniowego. Głównym celem wyznaczonym do realizacji dla kadetów było rozpięcie mostu tyrolskiego.

Po wymarszu z miejsca zakwaterowania grupa udała się w kierunku miejscowości Krościenko, gdzie odbyły się właściwe zajęcia. Po sprawdzeniu gotowości drużyn przystąpiły one do wykonywani swoich zadań. Były to odpowiednio rozwinięcie mostu tyrolskiego i pokonywanie przy jego pomocy przeszkody wodnej. Kuchnia polowa przygotowała dla wszystkich ćwiczących leczo. Ostatnim zadaniem było praktyczne wykorzystanie elementów taktyki pododdziałów lekkiej piechoty w grach z użyciem karabinków do paintballa.

Po powrocie z zajęć uczniowie przystąpili do sprawdzenia i przygotowania swojego ekwipunku do kolejnego dnia obozu.