Uroczystość miejskich obchodów 78. rocznicy masowych deportacji Polaków na Sybir

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie z klas mundurowych wzięli udział w uroczystości miejskich obchodów 78. rocznicy masowych deportacji Polaków na Sybir.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele Pobrygidkowskim, której przewodniczył ksiądz biskup Ryszard Karpiński. Po mszy wszyscy uczestnicy udali się w przemarszu na ulicę Zesłańców Sybiru, gdzie przedstawiciele władz miasta dokonali uroczystego odsłonięcia tablicy z nazwą ulicy i złożyli kwiaty. Dalsza część uroczystości miała miejsce pod pomnikiem Matki Sybiraczki, gdzie odbył się apel pamięci, okolicznościowe przemówienia oraz złożenie kwiatów. Delegacja naszych uczniów wraz z panią Dyrektor złożyli wiązankę pod pomnikiem.