Poligon Szkolny – Dzień Otwarty w XXVII LO

W dniu 20 lutego swoje mury dla gości otworzyło XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru w Lublinie. Odwiedzający nas uczniowie szkół gimnazjalnych mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną przygotowaną na rok szkolny 2018/19 oraz zapoznać się z naszym uczestnictwem w projekcie Ministerstwa Obrony Narodowej – „Edukacja wojskowa”.
Relacja w Radiu Lublin
W trakcie Dni Otwartych można było zwiedzić naszą szkołę, w której klasy mundurowe mają już długą tradycję, poznać tajniki pracy w służbach mundurowych – wojsku oraz policji, Zwiedzający w aktywny sposób uczestniczyli w pokazach samoobrony, ratownictwa, elementów kryminalistyki, a także skorzystali ze szkolnej strzelnicy pneumatycznej, gdzie poznali budowę i zasadę działania różnych typów broni.