II edycja konkursu czytelniczego „Coś młodzieżowego”

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji konkursu czytelniczego „Coś młodzieżowego”. W tym roku pytania również dotyczą literatury młodzieżowej. Przez kolejne trzy miesiące publikować będziemy pytania, które zachęcą Was do poznawania tego działu literatury w naszej bibliotece. Oto pytania na listopad: pytania-na-listopad-2016r Na odpowiedzi czekamy w bibliotece szkolnej do końca listopada.

72 rocznica deportacji żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego do łagrów NKWD

25 października 2016 roku delegacja naszego liceum z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 72 rocznicę deportacji żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego do łagrów NKWD. O 9.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego odprawiono mszę w intencji zesłanych żołnierzy i stowarzyszenia Borowiczan. Następnie w Gimnazjum nr 1 uroczystość rozpoczęła się od złożenia wieńców i kwiatów […]

Maturzyści na Targach Wiedzy i Umiejętności

W dniu 19 października 2016 roku uczniowie klas maturalnych wzięli udział w Tragach Wiedzy i Umiejętności zorganizowanych w siedzibie Szkole Policealnej Pracowników Służb Społecznych im. Andrzeja Bączkowskiego w Lublinie.

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

Podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych gimnazjum i liceum złożyli dziś Ślubowanie. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Janusz Pawłowski – Prezes Związku Sybiraków Oddział w Lublinie oraz Pani Krystyna Świrniak – Mateuszuk – Rzecznik Związku Sybiraków Oddział w Lublinie Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dwanaście godzin w bibliotece

Jednym z działań promujących czytelnictwo wśród młodzieży naszej szkoły było głośne czytanie książek z cyfrą w tytule – „PRZYSTANEK CZYTANIE – Dwanaście godzin w bibliotece”. Odbyło się ono 11 października 2016r w związku z akcją „Październik – miesiącem bibliotek szkolnych”. Uczniowie zachęcali nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły do głośnego czytania wylosowanej lektury. Głośne czytanie na […]

Biegi z okazji Dnia Patronki

Z okazji Dnia Patrona Gimnazjum nr 8 im. Grażyny Chrostowskiej w Lublinie w Zespole Szkół nr 10 przeprowadzone zostały okolicznościowe biegi przełajowe klas I-III gimnazjum oraz liceum.