Dyskoteka andrzejkowa

24 listopada bawiliśmy się na szkolnej dyskotece. Przy tej okazji zbieraliśmy także słodycze, które były swoistym biletem wstępu.

Dzień Życzliwości

Życzliwy gest, uśmiech, dobre słowo – tym możemy dzielić się na co dzień. A zwłaszcza w taki dzień, jak 21 listopada, kiedy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Słowo „życzliwość” odmienialiśmy przez wszystkie możliwe przypadki. Dzieliliśmy się nią w szkole i poza nią. Sami zobaczcie.

Zajęcia na strzelnicy

W dniu 17 listopada członkowie szkolnego koła LOK przy Zespole Szkół nr 10 wzięli udział w zajęciach na strzelnicy LOK w Bychawie. Wszyscy uczestniczyli w strzelaniu z broni bocznego zapłonu zaś uczniowie liceum także z broni centralnego zapłonu. Była okazja zapoznania się z budową broni, jej rozbieraniem i składaniem oraz czyszczeniem.

I miejsce w Mistrzostwach Strzeleckich

NASZE SUKCESY W MISTRZOSTWACH STRZELECKICH! Dnia 16 listopada zostały rozegrane IV Mistrzostwa Strzeleckie z broni pneumatycznej Lubelskich Szkół oraz Burs i Internatów z okazji Święta Niepodległości. W kategorii gimnazjum chłopców NASZ UCZEŃ KHALED SHETA zdobył – I miejsce oraz JAKUB BALBIERZ – III miejsce. Drużynowo reprezentacja naszego gimnazjum zdobyła trzecie miejsce. Cieszymy się i gratulujemy!

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

W piątek, 11 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wojewódzkich obchodach Święta Niepodległości. Tego dnia cały naród przypomina sobie w czasie uroczystych obchodów, że w 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru wystawiło poczet sztandarowy.

Narodowe Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada został ustanowiony świętem ustawą z 23 kwietnia 1937, a po okresie rządów komunistycznych przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989 r. W listopadzie 1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Wydarzenie to zostało upamiętnione w naszej szkole uroczystą akademią.

Zajęcia w IPN

W dniu 8 listopada w ramach projektu edukacyjnego „O tym nie można zapomnieć…” odbyły się zajęcia w sali konferencyjnej nowego budynku IPN. Obejmowały one wykład „Totalitaryzmy i ich społeczne konsekwencje” (dr Mariusz Sawa) oraz ćwiczenia „Jak i po co opowiadać o tragediach II wojny światowej” (p. Aleksandra Zińczuk) oraz „Jak przygotować i przeprowadzić wywiad ze […]