V Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji”

Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie zaprasza do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji”. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego kraju. W załączniku: regulamin oraz karta zgłoszenia. Szczegóły można znaleźć również na stronie www.zs1.lublin.pl Termin nadsyłania zgłoszeń i plików MP3: 05.11.2014 r.

Trwają zapisy do ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny 2014

Edycja XX W środę 26 listopada 2014 r. odbędzie się ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny. Termin nadsyłania zgłoszeń do XX edycji upływa 5 listopada 2014 r. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz […]

Licealiści w Biblio

Książki, filmy, muzyka, gry komputerowe i wiele innych – to wszystko jest na wyciągniecie ręki w multimedialnej bibliotece Biblio, którą odwiedziła klasa Ial. W środę, 15 października podczas krótkiej wycieczki licealiści razem z p. Dorotą Świetlicką-Cenkałą i p. Marzeną Dudek sprawdzili jak korzystać z różnorodnych zbiorów biblioteki.

Zebrania z rodzicami

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów Gimnazjum nr 8 oraz XXVII Liceum Ogólnokształcącego na zebrania z wychowawcami klas i nauczycielami w dniu 20 października 2014r. (poniedziałek) o godz. 17.30.

Pewna żaba była słaba…czyli wolontariusze z Zespołu Szkół nr 10 w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 46

W ramach Ogólnopolskiego programu ” Cała Polska czyta dzieciom” nasi wolontariusze rozpoczęli czytanie z podziałem na role wiersza J. Brzechwy pt. „Żaba”. Radości było co niemiara -dzieci dostały rekwizyty żabek, pielęgniarek, kolorowanki różnych postaci żabek, wysłuchały wykładu na temat życia i odżywania żab. Dzieci ze świetlicy prosiły o jeszcze ……………i będzie cd.

Konkurs Naukowy E(x)plory 2015

Konkurs Naukowy E(x)plory to konkurs dla młodych naukowców. Wystarczy, że masz od 14 do 20 lat i ciekawy pomysł na projekt. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 24 października 2014 roku. Do wygrania: I nagroda – stypendium naukowe 10 000 zł dla uczestnika II nagroda – stypendium naukowe 6 000 zł dla uczestnika III nagroda – stypendium […]

XII edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko – Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej – lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”

Gorąco zachęcamy do udziału w XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko – Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej – lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”. Konkurs adresowany jest zarówno do uczniów szkół gimnazjalnych, jak i ponadgimnazjalnych. Szczegółowy regulamin można znaleźć tutaj.

Programu wspierania na terenie Lublina edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży

Wydział Oświaty i Wychowania informuje, że została podjęta uchwała z dnia 4 września 2014r. w sprawie określenia szczegółowych warunków udzielania pomocy dzieciom i mł0dzieży, form i zakresu tej pomocy oraz trybu postępowania w tych sprawach w związku z realizacją Programu wspierania na terenie Lublina edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się z postanowieniami […]