Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin 2015/2016

W środę 30 września uczniowie wybierali przedstawiciela naszej szkoły do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Wybierano spośród 2 kandydatów: Małgorzata Pizior kl. 3bl oraz Kamil Węgrzyn kl. 3al. Większością głosów mandat do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin uzyskał Kamil Węgrzyn.

Mecz Polska – Izrael

Zapraszamy na mecz Reprezentacji Polska – Izrael U-21 w dniu 8 października (czwartek) o godz. 17.00 na stadionie Arena Lublin. Równie gorąco organizatorzy zapraszają także na obchody 65-lecia Motoru Lublin, czyli mecz Motor Lublin-Śląsk Wrocław (sobota, 10 października br., godz. 17:30, Arena Lublin).

Festiwal Legend Lubelskich – zaproszenie

26 września br. odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Legend Lubelskich, podczas którego mieszkańcy i goście naszego miasta będą mieli okazję poznać historie ukryte w zaułkach i placach Starego Miasta oraz w przestrzeniach Zamku Lubelskiego. Program obfituje w liczne aktywizujące uczestników atrakcje, spacery z przewodnikami, przedstawienia teatralne oraz niezwykłe projekty świetlno-dźwiękowe. Zapraszamy do zanurzenia się w […]

Coś młodzieżowego – zapraszamy do szkolnego konkursu czytelniczego

Biblioteka zaprasza wszystkich do udziału w szkolnym konkursie czytelniczym „Coś młodzieżowego”. Konkurs polegać będzie na rozwiązywaniu zestawu zadań przygotowanego na dany miesiąc. Przez cztery kolejne miesiące zadawać będziemy Wam pytania z innych dziedzin literatury młodzieżowej. Zaczynamy od fantasy! I zaczynamy już dziś, publikując pierwszy październikowy zestaw pytań. Zapraszamy do naszej biblioteki! Wszystko na temat konkursu […]

Obchody rocznicy Bohaterskiej Obrony Miasta Lublina

16 września nasz poczet sztandarowy wziął udział w uroczystościach rocznicowych Bohaterskiej Obrony Miasta Lublina. W poczcie sztandarowym udział wzięli: Klaudia Markowicz (3ag), Aleksandra Popielewicz (3bg), Karolina Stanicka (3ag), Daria Złotek (3ag),  Damian Bielecki (3ag) i Kacper Wroński (3bg) pod opieką p. Ewy Ryczek.

Zebrania z rodzicami

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów Gimnazjum nr 8 oraz XXVII Liceum Ogólnokształcącego na zebrania z wychowawcami klas i nauczycielami w dniu 17 września 2015r. (czwartek) o godz. 17.30.

Festyn Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu

Niedzielny festyn zgromadził wokół naszej szkoły wiele osób. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś atrakcyjnego. Pomysłodawcą i organizatorem już V edycji Międzynarodowego Dnia Orderu Uśmiechu jest radny Rady Miasta Lublin p. Zbigniew Ławniczak. Zapraszamy do fotogalerii.

XV Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku

W piątek, 11 września odbył się w Białymstoku XV Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. Przemarsz rozpoczął się przed Pomnikiem Katyńskim. Ulicami Białegostoku uczestnicy udali się do kościoła p.w. Ducha Świętego, gdzie mszę celebrował JE abp prof. dr hab. Edward Ozorowski Metropolita Białostocki. Później przy Pomniku Grobie Nieznanego Sybiraka odbyły się modlitwy za zmarłych w obrządkach […]