Rekrutacja do liceum – potwierdzenie woli podjęcia nauki – dostarczanie świadectw

Terminy dotyczące rekrutacji do liceum: 1 lipca (piątek) godz. 10.00 – opublikowanie list uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do liceum od 1 lipca do 26 lipca do godz. 14:00 – potwierdzenie woli podjęcia nauki, czyli dostarczenie oryginałów świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia OKE 27 lipca godz. 10:00 – publikacja list przyjętych oraz list wolnych miejsc od […]

Zesłańcy Sybiru będą patronami XXVII LO – Uchwała Rady Miasta

27 czerwca na XVIII sesji Rady Miasta w obecności nauczycieli i uczniów XXVII LO została podjęta uchwała o nadaniu szkole imienia Zesłańców Sybiru. Radni decyzję podjęli jednogłośnie.Głosowanie poprzedzone było wystąpieniem pani dyrektor Urszuli Łapińskiej-Łubniewskiej. Radio Lublin: Zesłańcy Sybiru będą patronami XXVII LO

Licealiści na „Kryminalnym czwartku” w Radiu Lublin

Jak budować kryminalną intrygę, by nie zanudzić a jednocześnie zaintrygować czytelnika? Gdzie osadzić akcję powieści kryminalnej? Jak nazwać głównego bohatera i jak zatytułować utwór? To tylko niektóre wątki warsztatów prowadzonych przez Łukasza Orbitowskiego – nominowanego do Paszportów “Polityki” i Nagrody Literackiej “Nike” pisarza literatury grozy, kryminalnej i fantastycznej.

Wycieczka do źródeł życia.

23 czerwca uczniowie klasy 1LO zwiedzili wystawę paleontologiczną Zaginiony Świat. Dzięki barwnym opowieściom pana przewodnika skamienieliny sprzed milionów lat odsłoniły swoje tajemnice.

Brawo Olu!

Uczennica naszego liceum – Ola Lipińska otrzymała III nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Literackim dla Młodzieży „Kajet” organizowanym przez Centrum Kultury w Lublinie. Jej wiersze zostały wybrane spośród 45 zgłoszonych prac. Gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów.