Blog

Wakacyjny konkurs fotograficzno – matematyczny

Jeśli wśród Twoich wakacyjnych fotografii uda Ci się odnaleźć takie, które w pewien sposób łączą się z matematyką, to prześlij je do nas i weź udział w konkursie „Lublin w obiektywie matematyka”. Zapraszamy uczniów i tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół nr 10 w Lublinie. Szczegóły w regulaminie.

Zakończenie roku szkolnego

W piątek 23 czerwca 2017 r. zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 9.45 spotkaniem z wychowawcami klas. Uczniowie klas trzecich gimnazjum przychodzą na godzinę 9.30 na wspólne zdjęcie.

Wyniki plebiscytu na najciekawszą książkę o tematyce sportowej ze zbiorów biblioteki szkolnej

I miejsce „Nastolatki dbają o urodę ” autor: Wanda Michalska, Anna Nowakowska, Joanna Jabłczyńska II miejsce „Olimpiady” autor Cliv Grifford, II miejsce „Samoobrona dziewcząt” Birgit Rieger W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas I gimnazjum i liceum. Głosowanie przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego na terenie biblioteki szkolnej w dniach 12 – 14.-06.2017 r. Na zwycięską książkę oddano […]

„Zielona chemia”, czyli kolejna akcja naszych wolontariuszy

We wtorek 20 czerwca nasi wolontariusze wybrali się z wizytą do uczennicy klasy 1al, aby wspólnie spędzić czas nad Zalewem Zemborzyckim. Była to okazja do zbadania pH wody, który wynosi – 6 (odczyn lekko kwaśny). Badaliśmy także zanieczyszczenie zalewu. Ania przyniosła cały koszyk przepysznych truskawek, a inni słodycze i napoje. Uczta była wyborna:)