Blog

Życzenia dla maturzystów

Pani Ewa Dumkiewicz – Sprawka, Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania, przekazała na ręce p. dyrektor Urszuli Łapińskiej – Łubniewskiej życzenia dla maturzystów z okazji zbliżającego się balu studniówkowego.

Uroczyste Spotkanie Opłatkowe Sybiraków w naszej szkole

Weź do ręki biały opłatek, gdybyś nawet nie miał go z kim dzielić i życz szczęścia całemu światu, niech się wszystkie serca rozweselą. Boże Narodzenie to radosny czas miłości, życzliwości i wzajemnego szacunku, czas który spędzamy z bliskimi, kiedy zapominamy o wszelkich sporach i myślami jesteśmy z tymi wszystkimi, którzy pozostali w naszych sercach na […]

Uroczyste odsłonięcie Pomnika Nieznanego Żołnierza

W dniu 11.01.2018 uczniowie XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru w Lublinie uczestniczyli w uroczystym odsłonięciu nowego Pomnika Nieznanego Żołnierza na Placu Litewskim w Lublinie. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Garnizonowym pw Niepokalanego Poczęcia NMP, mszę koncelebrował biskup Mieczysław Cisło. Dalsza cześć uroczystości odbyła się na Placu Litewskim zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Podczas […]

Gratulujemy naszej olimpijce!

Miło nam poinformować, że Aleksandra Lipińska, uczennica klasy 3a naszego liceum zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie

Dominika Kokowicz i Wiktoria Jacak – uczennice klasy 3al oraz Agata Baran i Aleksandra Wójcik – uczennice klasy 2al zostały nagrodzone w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”. Gratulujemy!

Gratulujemy naszym olimpijczykom!

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie: Jarosław Jaremko z klasy 3ag i Serhiy Heno z klasy 1al zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Olimpiady Języka Rosyjskiego. Życzymy dalszych sukcesów i trzymamy mocno kciuki.

Nasze kolędowanie i jasełka

Dzisiejszego dnia, jak co roku, uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się na wigiliach klasowych. Nie zabrakło tradycyjnych potraw i składania życzeń oraz wspólnego śpiewania kolęd. Nasi uczniowie z liceum i gimnazjum przygotowali także dla całej społeczności szkolnej koncert kolęd i piękne przedstawienie jasełkowe, które wprowadziło nas w świąteczny nastrój. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.