Wydarzenia miesiąca kwietnia 2003 roku.

W piękny kwietniowy poranek odbyła się w naszej szkole inscenizacja pt. "Ab ovo - od jajka czyli... od początku".

Fragment inscenizacji.

Również w kwietniu odbył się szkolny konkurs języka angielskiego na temat Wielkiej Brytanii "Master of British Culture". Konkurs składał się z 2-ch etapów: I - test pisemny przeprowadzony 01.04.2003 r. i II - FINAŁ - prezentacja pracy projektowej na temat "A place worth visiting in Great Britain" w dniu 24.04.2003 r. W konkursie wzięło udział 60 uczniów. wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez sponsora.

28.jpg (147382 bytes)
Uczestnicy konkursu i ich opiekunowie.

5 kwietnia 2003 r. - to Dzień Otwartych Drzwi w Gimnazjum nr 8. Tego dnia nasza szkoła stała dla wszystkich otworem. Dla odwiedzających przygotowaliśmy bogaty program: prezentację osiągnięć szkoły, ekspozycję poświęconą Józefowi Czechowiczowi, pokazy z fizyki i chemii, pokazy sportowe, zwiedzanie szkoły - pracowni lekcyjnych, biblioteki szkolnej.

Prezentacja osiągnięć sportowych.

11 kwietnia odbył się w Gimnazjum nr 7 międzyszkolny etap konkursu recytatorsko-krasomówczego "Życie i twórczość Grażyny Chrostowskiej - lubelskiej poetki pokolenia Kolumbów". Laureatami konkursu w kategorii szkół gimnazjalnych zostali: I - Szymon Charko, ex aequo II - Agata Królikowska i Anna Mazurkiewicz (Gimnazjum nr 8).

Recytuje Szymon Charko.

"Warto więcej wiedzieć, serio!" - to hasło szkolnego konkursu wiedzy o AIDS. W konkursie wzięło udział 12 dwuosobowych zespołów z klas III, którzy musieli odpowiedzieć na 21 pytań zawartych w teście.

Zawody szkolne.

28 kwietnia odbył się również konkurs dla klas III "Unia Europejska". Konkurs składał się z trzech części: I - 15 minutowy test dotyczący UE, II - prezentacja plakatu "Polska w Unii Europejskiej", III - prezentacja scenki na temat kultury i obyczajów kraju należącego do UE. Po zaciętej rywalizacji i koniecznej dogrywce ostatecznie zwyciężyły klasy: I miejsce kl. 3 "ł", II miejsce - kl. 3 "g",  III miejsce - kl. 3 "k".

28.jpg (147382 bytes)
Scenka o Hiszpanii w wykonaniu klasy IIIg.

Kwiecień to także miesiąc, w którym odbył się organizowany przez nasze gimnazjum konkurs międzyszkolny "CHEMIONERZY".

28.jpg (147382 bytes)
 Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem