Aktualności biblioteczne

8-15 maja – Świętujemy Tydzień Bibliotek !

Biblioteka – Oczywiście!

Nowości w bibliotece szkolnej!

Najpiękniejsze legendy Lubelszczyzny

Narodowe czytanie „Quo vadis” H. Sienkiewicza

NARODOWE CZYTANIE

„Lalka”

We wrześniu 2015r. włączyliśmy się w ogólnopolską akcję czytania http://www.zs10.lublin.pl/2015/09/10/czytamy-lalke/

Wybierz, co chcesz czytać !- włączamy się w OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK

Już w poniedziałek 23 lutego 2015r. przeprowadzimy wśród uczniów głosowanie na książki, które chcą czytać. Po podliczeniu głosów podamy wyniki.

Więcej o akcji Ogólnopolskie Wybory Książek: http://wyboryksiazek.pl/

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego 2015r.

Moda na język polski zagościła w naszej szkole. Uczniowie sprawdzali jak radzą sobie z językowymi łamańcami.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

ROK 2014  „ROKIEM CZYTELNIKA”.

Organizacje zrzeszające bibliotekarzy, księgarzy, wydawców i drukarzy chcą w ten sposób uczcić 650 lat działań na rzecz książki.

„Rok czytelnika” będzie się odbywał pod hasłem „650 lat w służbie książki”. Zaplanowano m.in. konkursy, spotkania i wykłady na temat bibliotekarstwa, księgarstwa, ruchu wydawniczego i typografii oraz przeprowadzenie serii lekcji bibliotecznych w szkołach.

Jesienne klimaty….

jeśli lubicie fotografować i chcecie, aby inni zobaczyli Wasze jesienne zdjęcia w naszej szkolnej GALERII MAŁEJ zapraszamy do biblioteki!

Format zdjęć 15×21 lub 20×30

Na fotografie czekamy do 31 października 2013r.

Wystawa – Rok Żołnierzy Wyklętych przygotowana przez bibliotekę –Wystawa Rok Żołnierzy Wyklętych

Włączamy się w akcję „Narodowe Czytanie”! Tym razem 7 września będzie dniem poświęconym dziełom Aleksandra Fredry, XIX-wiecznego komediopisarza i pamiętnikarza. My postanowiliśmy nieco wyprzedzić akcję, bo czytać będziemy już 6 września 2013r! Wszystkie klasy mogą spodziewać się wtedy gości, którzy przedstawią fragmenty utworów Fredry.

„Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” – to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek.

Tydzień e-booków – 3-9 marca 2013
Tu znajdziecie źródła darmowych e-booków Darmowe e-booki