Oferta biblioteki

Biblioteka znajduje się na drugim piętrze szkoły, w segmencie A i zajmuje dwa pomieszczenia, w których utworzone zostały:

Wypożyczalnia – z wolnym dostępem do książek

Czytelnia – z kilkoma miejscami dla czytelników. Można tu skorzystać z księgozbioru podręcznego (słowników, encyklopedii, atlasów), odrobić lekcje, lub przeczytać książkę.

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej – centrum wyposażone jest w 8 komputerów z dostępem do internetu , drukarkę, skaner i ksero. Tu także można samodzielnie przeglądać katalog on-line naszej biblioteki.

Chętnie doradzimy gdzie i w jaki sposób szukać informacji. Podpowiemy dobrą książkę. Pomożemy maturzystom przy opisach bibliograficznych.

Kontakt mailowy z biblioteką: zs10lublin@o2.pl
ZBIORY

Księgozbiór biblioteki liczy około 5500 książek. Obok książek biblioteka gromadzi multimedia (kasety video, płyty CD i DVD).
Biblioteka pracuje w oparciu o program biblioteczny MOL Optivum, który jest obecnie wykorzystywany przez większość bibliotek szkolnych.

Literatura młodzieżowa

REGULAMINY