Spotkanie z wyjątkowym księdzem z Tobolska

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole księdza Dariusza Stańczyka – obecnie proboszcza parafii Trójcy Świętej w Tobolsku na Syberii. Ksiądz opowiadał o swoich doświadczeniach na Wschodzie, swojej pracy i pasjach. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że samotnie w ciągu 85 dni przejechał rowerem całą Syberię do Tobolska dokumentując pamiątki i biografie polskich Sybiraków.

Wyniki etapu finałowego konkursu kaligraficznego

W poniedziałek 27 lutego odbył się finał Konkursu o Złote Pióro Dyrektora Zespołu Szkół nr 10 w Lublinie w kategorii kaligraficznej. Uczestnicy pisali losowo wybrane strofy z wierszy znanych poetów poświęconych Lublinowi. Wyniki: I miejsce – Magdalena Sito z klasy I a gimnazjum, II miejsce – Dagmara Radzik z klasy I a gimnazjum, III miejsce […]

Warszawa ostatnim punktem wizyty grupy Erasmus+

W dniu dzisiejszym grupa Erasmus+ udała się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Pierwszym punktem zwiedzania było Centrum Nauki Kopernik. Następnie wszyscy udaliśmy się na zwiedzanie Starego Miasta. Pomimo chłodu i padającego deszczu wszyscy byli zadowoleni.

Dzień Kota w Zespole Szkół nr 10

17 lutego zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla kotów z okazji Światowego Dnia Kota. Wspólnie udało nam się zebrać ponad 20 kg pokarmu. Dary te przekażemy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej 5 w Lublinie.

UMCS kolejnym punktem wizyty grupy ERASMUS+

Dzisiejszego dnia grupa Erasmus+ miała okazję uczestniczyć w interesujących ćwiczeniach i doświadczeniach z fizyki oraz chemii, a także warsztatach z informatyki, które przygotowali specjalnie dla nich pracownicy Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Po obiedzie grupa udała się do Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców, gdzie uczyli się śpiewać polskie piosenki.