II edycja konkursu czytelniczego „Coś młodzieżowego”

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji konkursu czytelniczego „Coś młodzieżowego”. W tym roku pytania również dotyczą literatury młodzieżowej. Przez kolejne trzy miesiące publikować będziemy pytania, które zachęcą Was do poznawania tego działu literatury w naszej bibliotece. Oto pytania na listopad: pytania-na-listopad-2016r Na odpowiedzi czekamy w bibliotece szkolnej do końca listopada.

72 rocznica deportacji żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego do łagrów NKWD

25 października 2016 roku delegacja naszego liceum z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 72 rocznicę deportacji żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego do łagrów NKWD. O 9.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego odprawiono mszę w intencji zesłanych żołnierzy i stowarzyszenia Borowiczan. Następnie w Gimnazjum nr 1 uroczystość rozpoczęła się od złożenia wieńców i kwiatów […]

Laureatka konkursu plastycznego

Magdalena Sito uczennica klasy I a gimnazjum zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym, w kategorii uczniów klas gimnazjalnych, organizowanym z okazji XVI Dnia Papieskiego „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Gratulujemy !!!

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

Podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych gimnazjum i liceum złożyli dziś Ślubowanie. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Janusz Pawłowski – Prezes Związku Sybiraków Oddział w Lublinie oraz Pani Krystyna Świrniak – Mateuszuk – Rzecznik Związku Sybiraków Oddział w Lublinie Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dwanaście godzin w bibliotece

Jednym z działań promujących czytelnictwo wśród młodzieży naszej szkoły było głośne czytanie książek z cyfrą w tytule – „PRZYSTANEK CZYTANIE – Dwanaście godzin w bibliotece”. Odbyło się ono 11 października 2016r w związku z akcją „Październik – miesiącem bibliotek szkolnych”. Uczniowie zachęcali nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły do głośnego czytania wylosowanej lektury. Głośne czytanie na […]

Biegi z okazji Dnia Patronki

Z okazji Dnia Patrona Gimnazjum nr 8 im. Grażyny Chrostowskiej w Lublinie w Zespole Szkół nr 10 przeprowadzone zostały okolicznościowe biegi przełajowe klas I-III gimnazjum oraz liceum.

Konkurs wiedzy o Patronce

Dzisiaj uczniowie klasy 2a gimnazjum brali udział w konkursie wiedzy o Patronce – Grażynie Chrostowskiej. Musieli wykazać się wiedzą na temat jej życia, postawy, twórczości. Rywalizacja przebiegała etapami. Wśród konkurencji znalazły się m.in. losowe pytania, recytacja wierszy, układanie rozsypanki, praca plastyczna.

Jesienne rajdy rowerowe

W naszej szkole często organizujemy rajdy rowerowe. Również teraz, jesienią, mieliśmy okazję, by wybrać się na rowerową przejażdżkę.