Uroczyste Spotkanie Opłatkowe Sybiraków w naszej szkole

Weź do ręki biały opłatek, gdybyś nawet nie miał go z kim dzielić i życz szczęścia całemu światu, niech się wszystkie serca rozweselą. Boże Narodzenie to radosny czas miłości, życzliwości i wzajemnego szacunku, czas który spędzamy z bliskimi, kiedy zapominamy o wszelkich sporach i myślami jesteśmy z tymi wszystkimi, którzy pozostali w naszych sercach na […]

Gratulujemy naszym olimpijczykom!

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie: Jarosław Jaremko z klasy 3ag i Serhiy Heno z klasy 1al zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Olimpiady Języka Rosyjskiego. Życzymy dalszych sukcesów i trzymamy mocno kciuki.

Nasze kolędowanie i jasełka

Dzisiejszego dnia, jak co roku, uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się na wigiliach klasowych. Nie zabrakło tradycyjnych potraw i składania życzeń oraz wspólnego śpiewania kolęd. Nasi uczniowie z liceum i gimnazjum przygotowali także dla całej społeczności szkolnej koncert kolęd i piękne przedstawienie jasełkowe, które wprowadziło nas w świąteczny nastrój. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Życzenia świąteczne z Kamerunu

Drodzy Rodzice Adopcyjni  „ Bóg przez narodzenie swego Syna w ubóstwie pokazał nam, co tak naprawdę jest najważniejsze: nie wartości materialne, pozycja społeczna, ale człowiek ” Do życzeń dołączam moją modlitwę przy żłóbku Bożej Dzieciny. Zapewniam, też, że nasze Siostry misjonarki i dzieci wraz z rodzicami też pamiętają w modlitwie o Was i Waszych Rodzinach. […]

I miejsce w zawodach strzeleckiech

Wiktoria Jacak, uczennica III klasy naszego liceum, zajęła I miejsce w kategorii indywidualnej dziewcząt w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego z wynikiem 101 punktów w VI Mikołajkowych Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej Lubelskich Szkół Ponadpodstawowych, Burs i Internatów pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin. Zawody odbyły się 13 grudnia 2017 r w Bursie Szkolnej nr 5 w […]

Pamiętamy…

W okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia pamiętamy także o Patronach naszego zespołu szkół. Uczniowie złożyli własnoręcznie wykonane stroiki, zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą rodzinę Chrostowskich i pomnikiem Matki Sybiraczki.

Święta tuż tuż!

My też rozpoczęliśmy przygotowania do Świat Bożego Narodzenia! Udekorowaliśmy choinkę. Nasi koledzy się postarali, prawda?

Świąteczny kiermasz

Zgodnie z naszą tradycją odbył się świąteczny kiermasz, z którego dochód zostanie przekazany dzieciom z Domu dla Dzieci im. Sybiraków w Szymonowie. Nasi wspaniali uczniowie przygotowali świąteczne dekoracje – stroiki i bombki oraz upiekli pyszne pierniki. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!