Zaproszenie na Dni Otwarte

9 i 10 kwietnia zapraszamy serdecznie na Dni Otwarte, podczas których będzie można zapoznać się z ofertą Gimnazjum nr 8 i XXVII LO na rok szkolny 2015/2016. Zachęcamy do odwiedzania naszej szkoły !

Wieczór z pisanką

Z przyjemnością zapraszamy wszystkich na przedświąteczne wydarzenie: Wieczór z pisanką Spotkanie odbędzie się w naszej szkole, poniedziałek 30.03.2015, o godz. 17:00.

Targi Edukacyjne 2015 (WIDEO)

Targi Edukacyjne odbywające się w dniach 24 – 25 marca 2015r. to doskonała okazja dla gimnazjalistów do znalezienia dla siebie szkoły ponadgimnazjalnej. Nasi licealiści przekonywali, że warto się uczyć właśnie w XXVII Liceum Ogólnokształcącym. Przedstawiliśmy w atrakcyjnej formie nasze działania, osiągnięcia i pochwaliliśmy się swoimi pasjami.

Finał konkursu kaligraficznego – wyniki

Oto wyniki II etapu Konkursu o Złote Pióro Dyrektora Zespołu Szkół nr 10 w Lublinie w kategorii kaligraficznej: I miejsce – Elżbieta Malec z klasy 3b gimnazjum II miejsce – Emilia Wilkołek z klasy 3b gimnazjum i Kajetan Dropek z klasy 2b liceum III miejsce – Estera Skórska z klasy 2b liceum i Dominika Cichocka […]

Gra miejska „Żołnierze Wyklęci – Żołnierze Niezłomni”

Na początku otrzymaliśmy instrukcję i mapę z punktami, do których musieliśmy dotrzeć, i zaczęło się! Ruszyła gra miejska „Żołnierze Wyklęci – Żołnierze Niezłomni”. Kacper Gajewski, Kamil Łysiak, Kamil Karwosiński i Kacper Wroński – wszyscy z 2bg, razem z wychowawczynią wzięliśmy udział we wspaniałej przygodzie. W tym roku gra szczególnie upamiętniała postać Zdzisława Brońskiego „Uskoka”. Grę […]

Grupa Comeniusa w Szkocji

Spotkanie w Szkocji rozpoczęliśmy od zwiedzania w niedziele miasta Leven położonego niedaleko miejscowości Buckhaven, w której znajduje się szkoła goszczących nas uczniów. Okolica jest przepiękna i warta zobaczenia. Dookoła jest wiele zieleni oraz pól golfowych. Leven położone jest nad zatoką, a po jej drugiej stronie widoczny jest Edynburg.

Rekolekcje wielkopostne

W dniach 16, 17, 18 marca 2015 r. o godz. 11.30 odbędą się Rekolekcje wielkopostne w Kościele p.w. św. Wojciech BM przy ul. Kaczeńcowej. W tych dniach lekcje odbywają się w godz. 8.00 – 11.20 oraz po powrocie z Kościoła od godz. 13.20.

Spotkanie z panią Bożeną Lisowską (WIDEO)

Czym tak naprawdę zajmuje się Sejmik Województwa? Jakie ma zadania? Jakie inwestycje realizuje samorząd terytorialny? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała nam p. Bożena Lisowska – Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego podczas niezwykłej „lekcji samorządności”.