Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 10 w Lublinie

Miło nam było gościć Was na Dniach Otwartych w XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Zesłańców Sybiru w Lublinie. Dziękujemy za liczne przybycie. Zapraszamy na kolejne spotkanie 25 kwietnia 2017 r. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego dnia.

27 marca i 25 kwietnia – Zapraszamy na DNI OTWARTE w godz. 10:30 – 18:00

27 marca i 25 kwietnia zachęcamy do odwiedzania naszej szkoły i zapoznania się z ciekawą ofertą przygotowaną przez XXVII LO. ZAPRASZAMY od godz. 10:30 do 18:00. W programie: Spotkanie z Dyrektorem szkoły – godz. 10:30 oraz 17:00 Prezentacja oferty XXVII LO i zwiedzanie szkoły Lekcje otwarte w godz. od 10:30  do 12:10 Pokazy ratownictwa Pokazy samoobrony Zajęcia […]

Spotkanie z wyjątkowym księdzem z Tobolska

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole księdza Dariusza Stańczyka – obecnie proboszcza parafii Trójcy Świętej w Tobolsku na Syberii. Ksiądz opowiadał o swoich doświadczeniach na Wschodzie, swojej pracy i pasjach. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że samotnie w ciągu 85 dni przejechał rowerem całą Syberię do Tobolska dokumentując pamiątki i biografie polskich Sybiraków.

Wyniki etapu finałowego konkursu kaligraficznego

W poniedziałek 27 lutego odbył się finał Konkursu o Złote Pióro Dyrektora Zespołu Szkół nr 10 w Lublinie w kategorii kaligraficznej. Uczestnicy pisali losowo wybrane strofy z wierszy znanych poetów poświęconych Lublinowi. Wyniki: I miejsce – Magdalena Sito z klasy I a gimnazjum, II miejsce – Dagmara Radzik z klasy I a gimnazjum, III miejsce […]

Warszawa ostatnim punktem wizyty grupy Erasmus+

W dniu dzisiejszym grupa Erasmus+ udała się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Pierwszym punktem zwiedzania było Centrum Nauki Kopernik. Następnie wszyscy udaliśmy się na zwiedzanie Starego Miasta. Pomimo chłodu i padającego deszczu wszyscy byli zadowoleni.

Dzień Kota w Zespole Szkół nr 10

17 lutego zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla kotów z okazji Światowego Dnia Kota. Wspólnie udało nam się zebrać ponad 20 kg pokarmu. Dary te przekażemy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej 5 w Lublinie.

UMCS kolejnym punktem wizyty grupy ERASMUS+

Dzisiejszego dnia grupa Erasmus+ miała okazję uczestniczyć w interesujących ćwiczeniach i doświadczeniach z fizyki oraz chemii, a także warsztatach z informatyki, które przygotowali specjalnie dla nich pracownicy Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Po obiedzie grupa udała się do Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców, gdzie uczyli się śpiewać polskie piosenki.