Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 10 w Lublinie

2 grudnia w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 10 w Lublinie, dla uczniów lubelskich szkół gimnazjalnych. Gościliśmy trzy drużyny. Oto wyniki zaciętej rywalizacji i kilka dynamicznych fotek. Klasyfikacja końcowa: I miejsce – Gimnazjum nr 10 II miejsce – Gimnazjum nr 8 III miejsce – Gimnazjum nr […]

Dyskoteka andrzejkowa

24 listopada bawiliśmy się na szkolnej dyskotece. Przy tej okazji zbieraliśmy także słodycze, które były swoistym biletem wstępu.

Pieśni patriotyczne w „Betanii”

Tym razem nasi wspaniali wolontariusze poszli do Domu Pomocy Społecznej „Betania”, aby spotkać się z mieszkańcami i zaśpiewać pieśni patriotyczne. Jak zwykle spotkanie to było okazją do wspólnych rozmów, wzruszeń i wspomnień. W pojedynku na znajomość pieśni patriotycznych wygrali oczywiście mieszkańcy „Betanii”, a młodzi śpiewacy mogli się nauczyć nowych pieśni od seniorów.

Dzień Życzliwości

Życzliwy gest, uśmiech, dobre słowo – tym możemy dzielić się na co dzień. A zwłaszcza w taki dzień, jak 21 listopada, kiedy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Słowo „życzliwość” odmienialiśmy przez wszystkie możliwe przypadki. Dzieliliśmy się nią w szkole i poza nią. Sami zobaczcie.

Zajęcia na strzelnicy

W dniu 17 listopada członkowie szkolnego koła LOK przy Zespole Szkół nr 10 wzięli udział w zajęciach na strzelnicy LOK w Bychawie. Wszyscy uczestniczyli w strzelaniu z broni bocznego zapłonu zaś uczniowie liceum także z broni centralnego zapłonu. Była okazja zapoznania się z budową broni, jej rozbieraniem i składaniem oraz czyszczeniem.

I miejsce w Mistrzostwach Strzeleckich

NASZE SUKCESY W MISTRZOSTWACH STRZELECKICH! Dnia 16 listopada zostały rozegrane IV Mistrzostwa Strzeleckie z broni pneumatycznej Lubelskich Szkół oraz Burs i Internatów z okazji Święta Niepodległości. W kategorii gimnazjum chłopców NASZ UCZEŃ KHALED SHETA zdobył – I miejsce oraz JAKUB BALBIERZ – III miejsce. Drużynowo reprezentacja naszego gimnazjum zdobyła trzecie miejsce. Cieszymy się i gratulujemy!

Koncert pieśni patriotycznych w kościele św. Wojciecha

W niedzielę 13 listopada nasi uczniowie zaprezentowali pieśni patriotyczne w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha w Lublinie. W repertuarze koncertu znalazły się utwory: Hymn Sybiraków, Gdzie są kwiaty z tamtych lat, Legiony, Wojenko, wojenko, Szara piechota, Dziś idę walczyć mamo kochana. Publiczności zgromadzonej w kościele bardzo podobały się śpiewane pieśni i każda z nich została […]

Narodowe Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada został ustanowiony świętem ustawą z 23 kwietnia 1937, a po okresie rządów komunistycznych przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989 r. W listopadzie 1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Wydarzenie to zostało upamiętnione w naszej szkole uroczystą akademią.