Konkurs Tesco dla Szkół – „Zdrowo Najedzeni”

Szanowni Państwo!
Zdając sobie sprawę z trudnych warunków finansowych, w jakich funkcjonują polskie szkoły, Tesco Polska już od 10 lat wspiera je, umożliwiając zdobycie nowoczesnego sprzętu dydaktycznego w ramach programu Tesco dla Szkół. Do tej pory dzięki Tesco dla Szkół już 11 000 szkółotrzymało pomoce dydaktyczne warte prawie 13 milionów złotych. W tym roku szkolnym także Państwa placówka może dołączyć do tego grona i zdobyć profesjonalne wyposażenie dzięki udziałowi w konkursie Tesco dla Szkół – „Zdrowo Najedzeni”, który rozpoczyna się już 17 września.
Z okazji 10-lecia istnienia programu do wygrania jest 10 pracowni multimedialnych z profesjonalnym wyposażeniem o wartości 16 000 zł każda, w skład których wchodzą m.in. dotykowa tablica multimedialna, wizualizer 3D, system do błyskawicznego sprawdzania testów i inne sprzęty, których pozazdrości każda, nawet cyfrowa, szkoła. Szanse na ich zdobycie ma każda szkoła podstawowa i gimnazjalna. Wystarczy zmobilizować uczniów, by pod okiem nauczyciela nakręcili krótki filmik pokazujący praktyczne zastosowanie przez uczniów wiedzy o zdrowym żywieniu. Filmy mogą zostać zrealizowane dowolną metodą, przy użyciu jakiegokolwiek sprzętu.
Zasady przystąpienia do konkursu:
  • zebrać zespół projektowy maksymalnie 30 uczniów z nauczycielem-opiekunem
  • przygotować max. 2-minutowy filmik o zdrowym żywieniu
  • zgłosić film przez formularz na stronie www.tescodlaszkol.pl do 8 listopada 2012r.
  • promować swój filmik wśród uczniów, znajomych, mieszkańców i władz lokalnych, aby zdobyć jak najwięcej głosów
Przez 10 lat istnienia program Tesco dla Szkół zdobył uznanie ipoparcie wielu uznanych instytucji i organizacji. W tym roku partnerem merytorycznym został Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie, zaś partnerami konkursu są fundacja Tesco Dzieciom oraz Żywiec Zdrój, instytucje promujące zdrowy styl życia oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Tesco dla Szkół poparły także środowiska oświatowe. W tym roku patronat honorowy nad konkursem objęło aż 12 Kuratoriów Oświaty.
Zapraszamy do przyłączenia się do wspólnej nauki poprzez zabawę i walki o cenne nagrody. Więcej informacji oraz poradniki, ułatwiające start w konkursie uczniom i nauczycielom, znajdziecie Państwo na stronie www.tescodlaszkol.pl
Prace konkursowe można przesyłać do 8 listopada 2012r.
Szczegóły nawww.tescodlaszkol.pl Zapraszamy!