Nakręceni na nakrętki

Wolontariusze z naszej szkoły od kilku lat są bardzo zaangażowali się w akcję zbierania plastikowych nakrętek dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Dzięki bezinteresownej pomocy ludzi każda zebrana nakrętka pomaga potrzebującym dzieciom spełnić ich marzenia. Dzięki takiej akcji uświadamiamy sobie, w jak prosty sposób można pomóc drugiemu człowiekowi i mamy wpływ na jakość życia innych.
Zbiórka nakrętek jest elementem edukacyjnym, który uczy nawyku selektywnego zbierania odpadów i uświadamia ludziom, jak ważny jest recykling i ochrona środowiska. Firmy recyklingowe zakupione zakrętki przerabiają na plastikowy granulat, który jest przetwarzany na nowe zakrętki, opakowania itp. Zbierając nakrętki mamy pewność, że nie wylądują one na składowisku albo w lesie.