Osiągnięcia 2009/2010

Laureaci konkursów przedmiotowych:

Konkurs chemiczny – Sebastian Filip III D, nauczyciel: Jolanta Kociuba

Finaliści konkursów przedmiotowych:

Konkurs matematyczny – Natalia Makaruk III D, nauczyciel: Urszula Kasprzak

Konkursy ogólnopolskie:

  • I miejsce Natalia Makaruk III C, Konkurs matematyczny „Alfik”, nauczyciel:Urszula Kasprzak
  • III miejsce – Natalia Makaruk III C, III miejsce – Natalia Makaruk (III C), Konkurs matematyczny „MAT 2010” nauczyciel: Urszula Kasprzak
  •  X miejsce – Aleksandra Borkowska III D, Konkurs matematyczny „MAT 2010” nauczyciel: Urszula Kasprzak
  • Wyróżnienie – Izabela Drąg III A, Konkurs ogólnopolski „Polska moja ojczyzna”, nauczyciel: Alina Hładyniuk

Konkursy międzyszkolne:

  •  I miejsce – Magdalena Wiejak (IC), Konkurs plastyczny „Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego”, nauczyciel: Alina Hładyniuk
  •  I miejsce – Paulina Antoniak (IA), powiatowy konkurs plastyczny o prawach dziecka, nauczyciel: Alina Hładyniuk
  •  I miejsce – Artur Bartoszek, Krzysztof Bryda, Damian Skiba (III A), Konkurs informatyczny „Wiedza o Chinach”, nauczyciel: Grażyna Polakowska-Łaszkiewicz
  • I miejsce – Kłyś Katarzyna i Czuma Emila (IC) – konkurs na najlepszą prezentację multimedialną „Używki to Fałszywki”, Mityng Profilaktyczno-Sportowy, nauczyciel: Grażyna Polakowska-Łaszkiewicz
  • I miejsce – Bartłomiej Mitura (IIC), Gimnazjalny Turniej Językowy, nauczyciel: Joanna Łoś
  • II miejsce – Piotr Lenart (III D), Konkurs Literacki „Jan Paweł II apostołem miłości”, nauczyciele: Maria Kamola
  • II miejsce – Kamila Gębała (IIIC) w wyścigu rowerowym, Mityng Profilaktyczno-Sportowy
  • II miejsce – Damian Milczek (IIB) w wyścigu rowerowym, Mityng Profilaktyczno-Sportowy
  • II miejsce – Filip Charmas (IIC) w wyścigu rowerowym, Mityng Profilaktyczno-Sportowy
  • III miejsce – Justyna Bocheńska (IIID), Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej „Lubelszczyzna – Godna Europy Ojczyzna”, nauczyciel: Maria Kamola
  • III miejsce -Patrycja Brogowska, Aleksandra Paździor, Katarzyna Wójtowicz (II D), Konkurs ,,Symbole Narodowe” , nauczyciel: Dariusz Rał
  •  III miejsce – Aleksandra Borkowska III D, Konkurs Literacki „Jan Paweł II apostołem miłości nauczyciele: Maria Kamola
  • III miejsce dla Gimnazjum nr 8 w klasyfikacji ogólnej, I Mityng Profilaktyczno-Sportowy dla szkół gimnazjalnych „Tour de Zemborzyce” – Uczestnicy: klasy pierwsze: Antoniak Paulina, Miazga Paulina, Terentowicz Małgorzata, Hunek Filip, Goduła Łukasz; klasy drugie: Brogowska Patrycja, Zalewska Agata, Litwiniuk Maria, Charmas Filip, Matelski Eryk, Mitura Bartłomiej; klasy trzecie: Terentowicz Anna, Gęgała Kamila, Staniak Agnieszka, Marcimiak Jakub, Milczek Damian, Kotarski Sebastian, nauczyciele: Iwona Powęzka, Ewa Ryczek, Grażyna Polakowska-Łaszkiewicz, Robert Wróblewski.
  •  III miejsce – Staniak Agnieszka (IIID), Kawecka Agata, Małgorzata Terentowicz (IC) – konkurs plastyczny „Używki to Fałszywki”, I Mityng Profilaktyczno-Sportowy
  • III miejsce – Patrycja Brogowska (IID) w wyścigu rowerowym, I Mityng Profilaktyczno-Sportowy
  • wyróżnienie – Katarzyna Mazurek (III C), Konkurs Literacki „Jan Paweł II apostołem miłości”, nauczyciele: Joanna Łoś
  •  wyróżnienie – Ewelina Różańska (IIB), Michał Wójtowicz (IIB), Konkurs Literacko – Muzyczny „Muzyka Fryderyka Chopina, muzyką wszystkich Polaków”, nauczyciel: Jolanta Migdał
  • wyróżnienie: Aleksandra Borkowska (IIID), XIV edycja Konkursu im. Ks.dra Franciszka Jakóbczyka, nauczyciel: Urszula Kasprzak
  • udział w finale – Justyna Bocheńska (IIID), VII Edycja Konkursu Recytatorsko – Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej”, nauczyciel: Maria Kamola

Osiągnięcia sportowe:

  • II miejsce w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt, Gimnazjada Miasta Lublin – Patrycja Karbowniczek II C i Małgorzata Terentowicz I C, nauczyciel: Małgorzata Świst
  • IV miejsce w piłce siatkowej dziewcząt, Gimnazjada Miasta Lublin – Paulina Żeleźnik, Milena Dziadosz, Agnieszka Zygar, Kamila Gębała, Katarzyna Mazurek, Karolina Margineau, Natalia Makaruk, Anna Terentowicz (IIIC), nauczyciel: Dariusz Golianek
  • V miejsce w piłce nożnej dziewcząt, Gimnazjada Miasta Lublin – Patrycja Karbowniczek, Paulina Golisz, Karolina Flasińska (IIC), Kamila Gębała, Natalia Makaruk, Anna Terentowicz (IIIC), Aneta Grochowska (IB), Klaudia Matuszewska (IC)
  • V miejsce Gimnazjum nr 8, Turniej szóstek piłkarskich – Paweł Witek, Sebastian Nowak, Damian Stadnicki (II C), Dominik Jaworski (III A), Jarosław Mrozik (III B), Jakub Mitrus (IC), Łukasz Nakonieczny, Bartłomiej Mazurewicz (III C), nauczyciele: Małgorzata Świst i Robert Wróblewski.
  • V i VI miejsce w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt, Gimnazjada Miasta Lublin – Patrycja Karbowniczek II C, Małgorzata Terentowicz, nauczyciel: Małgorzata Świst
  • VI miejsce w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt, Gimnazjada Miasta Lublin – Małgorzata Terentowicz (I C), nauczyciel: Małgorzata Świst
  • VI miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopców, Gimnazjada Miasta Lublin – Sebastian Nowak, Łukasz Obara, Piotr Witek (II C), Paweł Witek (III B), Maciej Tomaszewski, Łukasz Drewnik (II B), Dominik Jaworski, Łukasz Nakonieczny, Karol Krukowski, Konrad Mordel (III C), nauczyciel: Małgorzata Świst
  • VII miejsce w halowej piłce nożnej chłopców, Licealiada Miasta Lublin – uczniowie klasy IC XXVII LO: Dariusz Aftyka, Jarosław Gąsior, Jakub Jarzynka, Paweł Koleniec, Jakub Lewkowicz, Piotr Piekarski, Łukasz Sawicki, Łukasz Włodarczyk oraz Grzegorz Tyszkiewicz (IIB), Kamil Dudek (IIA), nauczyciel: Robert Wróblewski
  • VII miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopców, Licealiada Miasta Lublin – – uczniowie klasy I C XXVII LO – Dariusz Aftyka, Jarosław Gąsior, Jakub Jarzynka, Paweł Koleniec, Jakub Lewkowicz, Piotr Piekarski, Łukasz Sawicki, Łukasz Włodarczyk oraz Grzegorz Tyszkiewicz (IIB), Kamil Dudek (IIA), Paweł Wysokiński (IB), Kamil Robak (IIB), nauczyciel: Robert Wróblewski
  • VII miejsce, 18 Ogólnopolski Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 80” – Kamil Robak (II A) LO
  • VIII miejsce Gimnazjum nr 8, Zawody Pływackie – Mateusz Olejarz (II A), Damian Milczek, Dawid Brzozowski, Jakub Drewnik (II B), Łukasz Obara, Filip Charmas (II C), Patryk Karbowniczek ( I B), Jakub Mitrus (I C), Łukasz Nakonieczny (III C), Marcin Kusyk (I B), nauczyciel: Małgorzata Świst

Konkursy wewnątrzszkolne:

  • I miejsce – Aleksandra Paździor ( IIB), Izabela Wojtowicz (IIB), Konkurs historyczny „Rzeczpospolita na tle Europy XVII i XVIII wieku”, nauczyciel: Dariusz Rał, Cezary Dmowski
  • I miejsce – Anna Przybyś (IIID), Konkurs wiedzy o Fryderyku Szopenie, nauczyciel: Justyna Stachowska, Grażyna Tkaczyk, Dorota Świetlicka-Cękała
  • I miejsce w konkurencji klas pierwszych– Katarzyna Zarzyka, Katarzyna Kłyś (IC), „Mistrz Matematyki”, nauczyciel: Krystyna Lenartowicz
  • I miejsce w konkurencji klas drugich- Patrycja Brogowska (IIB), „Mistrz Matematyki”, nauczyciel: Andrzej Giszczak
  • I miejsce w konkurencji klas trzecich – Aleksandra Borkowska (IIID), „Mistrz Matematyki”, nauczyciel : Urszula Kasprzak
  • I miejsce w konkurencji klas pierwszych – Katarzyna Kłyś (IC), „Mistrz chemii w pisaniu równań chemicznych”, nauczyciel: Jolanta Kociuba
  • I miejsce w konkurencji klas drugich- Patrycja Brogowska, Katarzyna Górska (IIB), „Mistrz chemii w pisaniu równań chemicznych”, nauczyciel: Jolanta Kociuba
  • I miejsce w konkurencji klas trzecich – Aleksandra Borkowska, Sebastian Filip (IIID), „Mistrz chemii w pisaniu równań chemicznych”, nauczyciel : Jolanta Kociuba
  • I miejsce – Barbara Księska (II B LO), Piotr Porębski (IB LO), Konkurs piosenki europejskiej, nauczyciel: Elżbieta Błaziak
  • I miejsce – Marcin Kusyk (I B), Konkurs języka angielskiego ‘Master of British Culture’ nauczyciel: Monika Zacz
  • I miejsce – Magdalena Proć (IIBLO), Konkurs piosenki świątecznej, nauczyciel: Justyna Stachowska, Elżbieta Błaziak
  • I miejsce – Dawid Brzozowski (II B), Konkurs na stroik świąteczny, nauczyciel: Jolanta Migdał
  • I miejsce – Bartłomiej Mitura (IIC), Gimnazjalny Turniej Językowy, nauczyciel: Joann Łoś
  • II miejsce – Adrian Wałkowski, Arkadiusz Jarzyna (II A), Konkurs na temat AIDS, nauczyciel: Urszula Drozd, Ewa Cybulak
  • II miejsce – Katarzyna Górska, Katarzyna Wójcik (IIIB), Konkurs historyczny „Rzeczpospolita na tle Europy XVII i XVIII wieku”, nauczyciel: Dariusz Rał, Cezary Dmowski
  • II miejsce- Marcin Kusyk (IB), Konkurs wiedzy o Fryderyku Szopenie, nauczyciel: Justyna Stachowska, Grażyna Tkaczyk, Dorota Świetlicka-Cękała
  • II miejsce – Magdalena Proć (IIBLO), Konkurs piosenki europejskiej, nauczyciel: Elżbieta Błaziak
  • II miejsce – Monika Kudyba (IB), konkurs piosenki świątecznej, nauczyciel: Justyna Stachowska, Monika Zacz
  • II miejsce w konkurencji klas pierwszych– Robert Kołbun (IA), „Mistrz Matematyki”, nauczyciel: Krystyna Lenartowicz
  • II miejsce w konkurencji klas trzecich– Natalia Makaruk (IIIC). Amanda Kołodyńska (IIID), „Mistrz Matematyki”, nauczyciel: Krystyna Lenartowicz
  • II miejsce – Agata Kępa (IB), Konkurs na stroik świąteczny, nauczyciel: Elżbieta Kusińska
  • II miejsce- Mateusz Kosik (IIIB), Konkurs języka angielskiego ‘Master of British Culture’ nauczyciel: Elżbieta Błaziak
  • III miejsce – Małgorzata Średnicka (IIIA), Konkurs piosenki europejskiej, nauczyciel: Magdalena Bucoń
  • III miejsce – Aleksandra Borkowska (IIID), Konkurs wiedzy o Fryderyku Szopenie, nauczyciel: Justyna Stachowska, Grażyna Tkaczyk, Dorota Świetlicka-Cękała
  • III miejsce – Patrycja Stępień, Ewelina Różańska (IIIB), Konkurs historyczny „Rzeczpospolita na tle Europy XVII i XVIII wieku”, nauczyciel: Dariusz Rał, Cezary Dmowski
  • III miejsce – ex aequo – Jagoda Czajkowska, Aneta Krupa (IC), Monika Karpińska 2B LO, konkurs piosenki świątecznej, nauczyciel: Justyna Stachowska, Elżbieta Błaziak, Agata Jawor
  • III miejsce – Patrycja Brogowska (IIB), Konkurs na stroik świąteczny, nauczyciel: Jolanta Migdał
  • III miejsce Łukasz Godula (IB), Konkurs języka angielskiego ‘Master of British Culture’ nauczyciel: Monika Zacz
  •  wyróżnienie – Monika Dylon (IIC), Konkurs na temat AIDS, nauczyciel : Urszula Drozd, Ewa Cybulak
  • wyróżnienie – Karolina Matyjanko (IIC), Konkurs na temat AIDS, nauczyciel : Urszula Drozd, Ewa Cybulak
  • wyróżnienie – Maria Matacz (IB), Konkurs języka angielskiego ‘Master of British Culture’, nauczyciel: Monika Zacz

Uczestnicy etapu okręgowego konkursów przedmiotowych:

  • Konkurs Języka Angielskiego – Małgorzata Czarnecka III D, nauczyciel: Małgorzata Wrona
  • Konkurs Krasomówczy – Katarzyna Mazurek III C, nauczyciel: Joanna Łoś
  • Konkurs Krasomówczy – Justyna Bocheńska III D, nauczyciel: Maria Kamola