Osiągnięcia 2012/2013

Magdalena Falenta  kl. 3cl – Stypendystka Prezesa Rady Ministrów oraz Prezydenta Miasta Lublin

Wiktoria Tarasowska kl. 3cl – Stypendystka Prezydenta Miasta Lublin

Dominika Cichocka kl. 1bg oraz Mateusz Dobiecki kl. 2ag – Stypendium dla uczniów wybitnie uzdolnionych w ramach „Lubelskiego Programu Pomocy Stypendialnej dla Uczniów Szczególnie uzdolnionych 2010-2013”

II miejsce w Turnieju Piłki nożnej chłopców szkół gimnazjalnych

II miejsce gimnazjalistów w historycznej Grze Miejskiej

Dominika Czabaj – Główna nagroda w konkursie Lubelszczyzna – Godna Europy Ojczyzna

III miejsce w kategorii M GIM w VII Szkolnych Mistrzostwach woj. Lubelskiego Biegu na Orientację – Wojciech Żurkowski

III miejsce naszych siatkarek w Gimnazjadzie Miasta Lublin – Cieszymy się i gratulujemy naszym dzielnym siatkarkom

Mateusz Dobiecki, Michał Mazurkiewicz i Łukasz Ziętalski – wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego „My Region in the European Union”

„Mateusz Dobiecki – wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Ravensbrück – miejsce zbrodni, pamięci i przebaczenia”

Dominika Czabaj kl. 3agb- III miejsce w X edycji Konkursu Recytatorsko – Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej – lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”

Dominika Piasecka – I miejsce, Natalia Wilczewska – III miejsce, drużyna Gimnazjum nr 8 – II miejsce w zawodach strzeleckich

III miejsce dla drużyny gimnazjum w zawodach lubelskich szkół gimnazjalnych w strzelaniu z karabinka pneumatycznego z okazji obchodów 150 rocznicy Powstania Styczniowego.

III miejsce dla drużyny gimnazjum w strzelaniu z karabinka pneumatycznegow w Mikołajkowych Zawodach Strzeleckich Lubelskich Szkół Gimnazjalnych.

Magdalena Długosz  kl. 2ag –  W wyróżnienie  w X edycji Konkursu Recytatorsko-Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej – lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”

Ada Szymczyk  kl. 2ag – 3 miejsce w Konkursie Piosenki Angielskiej organizowanym przez III LO w Lublinie im. Unii Lubelskiej

Agnieszka Bronisz, Dawid Kowalczyk i Adam Mazur  kl. 1al – awans do etapu wojewódzkiego w Konkursie „Olimpiada Solidarności”

Wyróżnienie za udział w wojewódzkim międzyszkolnym konkursie matematycznym „ALFIK”:

gimnazjum:

Wojciech Żurkowski kl. 3ag – 27 miejsce w województwie
Kajetan Dropek kl. 3bg – 34 miejsce w województwie
Piotr Mącik kl.1bg – 38 miejsce w województwie
Kacper Drachal kl. 3bg – 39 miejsce w województwie

liceum:

Natalia Makaruk kl. 3al – 23 miejsce w województwie
Mateusz Kosik kl. 3al – 34 miejsce w województwie

Wyróżnienie za udział w wojewódzkim ogólnopolskim konkursie matematycznym
„MAT 2013”:

gimnazjum:

Damian Brzyski kl. 3bg – 17 miejsce w województwie
Dominika Cichocka kl. 1bg – 17 miejsce w województwie
Kacper Drachal kl. 3bg – 27 miejsce w województwie
Wojciech Żurkowski kl. 3ag – 27 miejsce w województwie

liceum:

Natalia Makaruk kl. 3al – 8 miejsce w województwie
Sebastian Filip kl. 3al – 22 miejsce w województwie
Mateusz Kosik kl. 3al – 23 miejsce w województwie

Karolina Lato  kl. 3bg – Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Autoportret” organizowanym w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”

Sebastian Gontarski kl. 2bg i Michał Płecha kl 3blWyróżnienia w Regionalnym Konkursie Dzień Bezpiecznego Komputera

 

III miejsce drużynowo w Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej – uczniowie: Smolarz Krzysztof, Wojciech Żurkowski, Piasecka Dominika,  Ewa Jóźwiak


Cezary Drzewicki kl.2ag i Łukasz Kopyść – II miejsce drużynowo w I edycji Autumn Language Rally

Mateusz Dobiecki kl. 2ag – I miejsce w szkolnym konkursie z chemii „Mistrz w pisaniu równań reakcji chemicznych”
Daniel Filipek kl. 2ag – II miejsce w szkolnym konkursie z chemii „Mistrz w pisaniu równań reakcji chemicznych”

Konkurs o Złote Pióro Dyrektora Zespołu Szkół nr 10 – kategoria kaligraficzna
I miejsce – Karolina Fiedko, klasa II A LO
II miejsce – Dominika Cichocka, klasa I B gim.
III miejsce – Weronika Włodarczyk, klasa II B gim.
Wyróżnienia – Ernest Górski, klasa II B gim.
Julia Ślusarczyk, klasa I B gim.

Konkurs o Złote Pióro Dyrektora Zespołu Szkół nr 10 – kategoria literacka
I miejsce – Aleksander Korfanty kl. 3b liceum
II miejsce – Anna Zarzyka kl. 2a gimnazjum
III miejsce – Agnieszka Bronisz kl. 1a liceum

Wyróżnienia:
Julia Ślusarczyk kl. I B gimnazjum
Kajetan Pazura kl. I B gimnazjum

 

Konkurs o Złote Pióro Dyrektora Zespołu Szkół nr 10 – kategoria ortograficzna
I miejsce – Magdalena Dlugosz kl. 2a gimnazjum
II miejsce – Dominika Cichocka kl. 1b gimnazjum
III miejsce – Michał Mazurkiewicz kl. 2a gimnajzum

Wyróżnienia:
Agnieszka Bronisz kl. 1 a liceum
Anna Zarzyka  kl. 2 a gimnazjum

Ewa Jóźwiak  kl. 3ag –  najlepsza czytelniczka w Zespole Szkół nr 10

Międzyklasowe sztafetowe biegi dla uczniów w ramach Dni Patronki Gimnazjum nr 8 – Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas:

Klasy I
w kategorii dziewcząt
I. miejsce Elwira Wachowska kl. 1b
II. miejsce Justyna Malinowska kl. 1a
III. miejsce Anna Szponder kl. 1b

w kategorii chłopców
I. miejsce Michał Oleksak kl. 1a
II. miejsce Krzysztof Sieńko kl. 1a
III. miejsce Piotr Mącik kl. 1b

Klasy II

w kategorii dziewcząt
I. miejsce Weronika Włodarczyk kl. 2b
II. miejsce Klaudia Witek kl. 2a
III.miejsce Paulina Lato kl.2b

w kategorii chłopców
I. miejsce Mateusz Byra kl. 2b
II. miejsce Michał Mazurkiewicz kl. 2a
III. miejsce Piotr Flasiński kl. 2b

Klasy III

w kategorii dziewcząt
I. miejsce Agata Markowska kl. 3a
II. miejsce Małgorzata Sztorc kl. 3a
III.miejsce Dominika Czabaj kl. 3a

w kategorii chłopców
I. miejsce Maciej Grabowski kl. 3a
II. miejsce Patryk Jasiński kl. 3a
III. miejsce Piotr Mazurek kl. 3b

Szkolny konkurs o tytuł „Mistrza Sprawności ogólnej” :
klasy pierwsze gimnazjum:
Elwira Wachowska 1b i Michał Oleksak 1a

klasy drugie gimnazjum:
Klaudia Witek 2a i Mateusz Byra 2b

klasy trzecie gimnazjum:
Dominika Czabaj 3a i Piotr Mazurek 3b.

Rozgrywki międzyklasowe w piłce siatkowej drużyn mieszanych w klasach I-III gimnazjum:
o I miejsce – klasa 2b (skład: Weronika Włodarczyk, Paulina Lato, Sebastian Kijak, Mateusz Byra, Ernest Górski i Jakub Kawalec)
o II miejsce – klasa 3a (skład: Klaudia Miękina, Agata Markowska, Małgorzata Sztorc, Gabriel Bednarczyk, Maciej Grabowski, Paweł Fidut i Szymon Ostrowski)
o III miejsce – klasa 1a (skład: Katarzyna Narolska, Weronika Dziachan, Kacper Kowalski, Michał Marzec, Emil Kwiatkowski, Michał Oleksak i Bartosz Warszawki)